By造 prezes PKP Cargo zatrzymany. Wraz z nim inni cz這nkowie zarz康u

By造 prezes oraz cz這nkowie zarz康u PKP Cargo zostali zatrzymani na wniosek prokuratury w Lublinie. W sprawie chodzi o rzekomo zawy穎ne faktury.
Zobacz wideo

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie, zostali dziś zatrzymani były prezes oraz członkowie zarządu PKP Cargo. Mają oni usłyszeć zarzuty niegospodarności, wskutek której spółka poniosła straty sięgające ćwierć miliarda złotych.

TVP Info podaje, opierając się na nieoficjalnych informacjach, że chodzi o Adama P., który zarządzał kolejowym gigantem od listopada 2013 r. do grudnia 2015 r.


Prowadzone przez lubelską prokuraturę śledztwo dotyczy zakupu przez PKP Cargo 80 procent udziałów w mającej siedzibę w Amsterdamie spółce Advanced World Transport B.V. Z ustaleń śledztwa wynika, że kwota transakcji, wynosząca przeszło 103 miliony euro, została zawyżona o ponad połowę.

Po przedstawieniu zatrzymanym zarzutów prokuratura podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych.

Wniosek o areszt dla byłego szefa Orlenu

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu, zatrzymany został  były szef PKN Orlen Jacek K. Wnioski o tymczasowy areszt dla byłego prezesa i dwóch dyrektorów Orlenu skierowała już do sądu Prokuratura Regionalna w Łodzi. Zarzuca im niegospodarność wielkich rozmiarów, Jacek K. usłyszał poza tym zarzut braku nadzoru nad rozliczeniami w spółce. Cała trójka złożyła wyjaśnienia i nie przyznała się do winy.

Czytaj też: Jest wniosek o areszt dla trzech byłych szefów PKN Orlen. Grozi im do 10 lat więzienia

Wi璚ej o: