Mazurek o "trzynastce" dla emerytów: Będzie wypłacana w kolejnych latach, jeśli budżet pozwoli

Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości liczy, że dodatkowe świadczenia emerytalne będą wypłacane także w kolejnych latach. Wicemarszałek Sejmu w wywiadzie dla TVP Info mówiła o przedstawionych wczoraj propozycjach programowych Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz wideo

Wypłatę tzw. Emerytury Plus w przyszłości Beata Mazurek uzależnia od stanu finansów państwa. Jak mówiła, jeżeli budżet państwa na to pozwoli, to z pewnością świadczenie będzie przysługiwało w kolejnych latach. Tłumaczyła, że Prawo i Sprawiedliwość jest odpowiedzialne dlatego na razie mówi, że Emerytura Plus na pewno będzie wypłacona w tym roku. Beata Mazurek dodała, że w kwestii przyszłych wypłat "jest optymistką".
Rzeczniczka ugrupowania podkreśliła, że Prawo i Sprawiedliwość pokazało, że swój program buduje na podstawie rozmów z Polakami, że realizuje go i że jest skuteczne w pozyskiwaniu pieniędzy na zaproponowane działania. - Pokazaliśmy, że potrafimy ściągać pieniądze chociażby z mafii VAT-owskich, że potrafimy dobrze zarządzać. Nie ma więc obaw, że pieniędzy nie będzie" - mówiła rzeczniczka PiS.

Jednocześnie Beata Mazurek przypomniała, że pieniądze, które trafiają do rodzin, wpływają także na rozwój gospodarczy. - Trafiają potem też do budżetu i to się nie zmieni. Napędzają koniunkturę gospodarczą i tak też się stanie w tym przypadku - zapewniła rzeczniczka PiS.

Beata Mazurek o wyborach do PE: Przyjmiemy mandaty

Beata Mazurek została zapytana też, czy osoby, które startują z list PiS do Europarlamentu obejmą mandat. - Ja dopiero wchodzę w kampanię, wszyscy wchodzimy w kampanię, ale oczywiście startujemy po to, by te mandaty zdobyć i jeśli je zdobędziemy to z całą pewnością je przyjmiemy - powiedziała.

Nowe obietnice PiS

Wczoraj Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, na której partia ta przedstawiła swój program wyborczy. Zawiera on pięć punktów, w tym rozszerzenie 500 Plus na pierwsze dziecko, "trzynastka" dla emerytów i pomoc dla młodych osób, które do ukończenia 26. roku życia mają nie płacić podatku PIT.

Więcej o: