Mazurek o "trzynastce" dla emerytów: Będzie wypłacana w kolejnych latach, jeśli budżet pozwoli

Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości liczy, że dodatkowe świadczenia emerytalne będą wypłacane także w kolejnych latach. Wicemarszałek Sejmu w wywiadzie dla TVP Info mówiła o przedstawionych wczoraj propozycjach programowych Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz wideo

Wypłatę tzw. Emerytury Plus w przyszłości Beata Mazurek uzależnia od stanu finansów państwa. Jak mówiła, jeżeli budżet państwa na to pozwoli, to z pewnością świadczenie będzie przysługiwało w kolejnych latach. Tłumaczyła, że Prawo i Sprawiedliwość jest odpowiedzialne dlatego na razie mówi, że Emerytura Plus na pewno będzie wypłacona w tym roku. Beata Mazurek dodała, że w kwestii przyszłych wypłat "jest optymistką".
Rzeczniczka ugrupowania podkreśliła, że Prawo i Sprawiedliwość pokazało, że swój program buduje na podstawie rozmów z Polakami, że realizuje go i że jest skuteczne w pozyskiwaniu pieniędzy na zaproponowane działania. - Pokazaliśmy, że potrafimy ściągać pieniądze chociażby z mafii VAT-owskich, że potrafimy dobrze zarządzać. Nie ma więc obaw, że pieniędzy nie będzie" - mówiła rzeczniczka PiS.

Jednocześnie Beata Mazurek przypomniała, że pieniądze, które trafiają do rodzin, wpływają także na rozwój gospodarczy. - Trafiają potem też do budżetu i to się nie zmieni. Napędzają koniunkturę gospodarczą i tak też się stanie w tym przypadku - zapewniła rzeczniczka PiS.

Beata Mazurek o wyborach do PE: Przyjmiemy mandaty

Beata Mazurek została zapytana też, czy osoby, które startują z list PiS do Europarlamentu obejmą mandat. - Ja dopiero wchodzę w kampanię, wszyscy wchodzimy w kampanię, ale oczywiście startujemy po to, by te mandaty zdobyć i jeśli je zdobędziemy to z całą pewnością je przyjmiemy - powiedziała.

Nowe obietnice PiS

Wczoraj Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, na której partia ta przedstawiła swój program wyborczy. Zawiera on pięć punktów, w tym rozszerzenie 500 Plus na pierwsze dziecko, "trzynastka" dla emerytów i pomoc dla młodych osób, które do ukończenia 26. roku życia mają nie płacić podatku PIT.

Więcej o:
Komentarze (169)
Mazurek o "trzynastce" dla emerytów: Będzie wypłacana w kolejnych latach, jeśli budżet pozwoli
Zaloguj się
 • androsak

  Oceniono 35 razy 35

  to jest dar od Jarosława Kaczyńskiego - wywrzeszczała Szydło ! śmisznie, żałośnie, uwłacza darowanym !

 • wan20_3

  Oceniono 36 razy 34

  Jeśli budżet pozwoli to podobno będzie 13 dla emerytów w następnych latach? To jest ordynarna i brudna Pisia sztuczka w okolicach wyborów. Tych 13 nie ma w końcu w budżecie na ten rok.

 • czechy11

  Oceniono 31 razy 29

  Chcemy uczciwych emerytur za ciężka prace a nie jałmużny przed wyborami szanowni złodzieje z PiS.

 • justas32

  Oceniono 33 razy 27

  Tak złodziejskiej i anty-polskiej partii to jeszcze nie było ...

 • shtalman

  Oceniono 25 razy 25

  Bolandia, prawdziwe niby-państwo bananowo-choojowo-doopowo-kupowo-kamieniowe, rzygać się chce, 40 milionów ludzi rządzonych z tylnego siedzenia przez małego pasożyta skoorviela żoliborskiego, TW Balbina z najlepszym przyjacielem TW Ryszard ze Srebrnej

 • vito60

  Oceniono 23 razy 23

  W tym roku będzie, bo to rok wyborczy. W zeszłym roku się nie dało w przyszłym pewnie też. To tak jak z wizytami na grobach katyńskich. Tylko w latach wyborczych.

 • justas32

  Oceniono 27 razy 21

  Jak wybierzecie PiS - to dostaniecie więcej pieniędzy. Kiedyś to by była działalność antypaństwowa i okradanie Polski - dziś to tylko polityka, bo przecież muszą się suwerenowi opłacić żeby ich wybrał. A do tego nie płacą ze swoich pieniędzy tylko z naszych ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX