Kuba Wojewódzki wchodzi w gastronomię i otwiera restaurację na warszawskim Powiślu

Warszawska Elektrownia Powiśle wkrótce ma otrzymać drugie życie. Kuba Wojewódzki zdecydował się otworzyć w niej swoją restaurację. Ma ona zostać otwarta jeszcze w 2019 roku.
Zobacz wideo

Niewinni Czarodzieje 2.0 – bo tak ma nazywać się lokal Kuby Wojewódzkiego – ma być jednym z tych, który stworzy ofertę gastronomiczno-rozrywkową Elektrowni. Partnerem biznesowym Wojewódzkiego będzie restaurator Józef Krawczyk, zajmujący się gastronomią od lat 90. Nazwa restauracji nawiązuje do filmu Andrzeja Wajdy z 1960 r.

Kuba Wojewódzki otworzy restaurację Niewinni Czarodzieje 2.0 w Elektrowni PowiśleKuba Wojewódzki otworzy restaurację Niewinni Czarodzieje 2.0 w Elektrowni Powiśle Elektrownia Powiśle / Instagram

Niewinni Czarodzieje to najbardziej nieoczywisty film Andrzeja Wajdy. Najbardziej nie Wajdowski obraz Wajdy. Opowiada o ludziach kochających określony styl życia. (...) Jak mówi mój wspólnik, 2/3 restauracja i 1/3 klub. Chcemy, aby u nas świat muzyki spotykał się ze światem stand-upu. A ludzie otwarci na innych ludzi spotykali sobie podobnych. Zawsze chciałem być jak Humphrey Bogart w Casablance

– powiedział Kuba Wojewódzki, cytowany przez serwis Horecanet.pl.

Nowe życie Elektrowni Powiśle

Rewitalizowana Elektrownia Powiśle powstała w 1904 roku na mocy koncesji wydanej przez władze miejskie i rząd carski. Koncesję otrzymał kapitał niemiecki z Siemensem i AEG na czele. Podczas obrony Warszawy w 1939 r. elektrownia została uszkodzona. Później dostarczała jednak energię szpitalom i drukarniom w czasie Powstania Warszawskiego. W 2001 r. ostatecznie Elektrownia Powiśle została zamknięta.

Historia warszawskiej Elektrowni Powiśle rozpoczęła się w 1904 r.Historia warszawskiej Elektrowni Powiśle rozpoczęła się w 1904 r. Elektrownia Powiśle

Stała i czekała na inwestora, który znalazł się w 2015 r. Obiekt został kupiony przez firmy White Star Real Estate oraz Tristan Capital Partners. Przygotowano plan rewitalizacji elektrowni i przemienienia jej w nowoczesnąprzestrzeń rekreacyjną.

Klimat Elektrowni Powiśle tworzą najemcy, dlatego cieszymy się, że koncept „Niewinni Czarodzieje 2.0” stanie się częścią naszego projektu. Zależy nam, aby wizyta w Elektrowni Powiśle była niezapomnianym doświadczeniem, dlatego zapraszamy do projektu partnerów z wyjątkowymi pomysłami na biznes. Dzięki temu miejsca takie jak Elektrownia idealnie wpisują się we współczesne trendy, które łącząc szeroką ofertę gastronomiczną z rozrywką stają się przestrzenią, w której klienci chcą spędzać swój wolny czas

– powiedział Bartek Prytuła, Partner w White Star Real Estate.

Nowa odsłona Elektrowni Powiśle ma być kompleksowym miejscem, gdzie przestrzeń gastronomiczno-rozrywkowa będzie funkcjonować między biurami, sklepami i apartamentami. Całość ma ruszyć jeszcze w 2019 r.

Więcej o:
Komentarze (59)
Kuba Wojewódzki otworzy restaurację w Elektrowni Powiśle. Niewinni Czarodzieje 2.0 jeszcze w 2019 r.
Zaloguj się
 • 68jacekw

  Oceniono 6 razy 6

  Klasyka.Jak ktos ma za duzo pieniędzy i za mało pomysłow jak je wydać otwiera restaurację.Tu zawsze można wtopić grube pieniądze bez nadziei na odzyskanie.No ale fakt,że ma się "swoją" restaurację dodaje blasku..

 • glunek

  Oceniono 5 razy 5

  Jem tam gdzie dobrze gotuja

  A nie dlatego ze właścicielem jest Wojewodzki.
  Cos dla snobow

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 4

  Ale jaja !
  Jeszcze tej "Elektrowni" nie ma, ale JUŻ ma ona "klimat". I dodam od siebie, że jeżeli taki, jak "Hala Koszyki", to uprzejmie dziękuję :-))

 • mamusia5754

  Oceniono 5 razy 3

  Na pewno bedzie podawany "ciety jezyk" w sosie "cynicznym".Wszystkie SNOBY , beda sie pchac -drzwiami i oknami,aby moc powiedziec - bylem u Wojewodzkiego !!! wiec kasy mu przybedzie !!!

 • bazyli.ehler

  Oceniono 10 razy 2

  "Kuba Wojewódzki wchodzi w gastronomię i otwiera restaurację"

  Mam dwie propozycje nazwy:
  "U chama"
  lub
  "U prostaka"
  ~

 • baska_w5

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Krawczyk zajmuje się gastronomią od lat 90? Kiedy szanowni redaktorzy zaczniecie zastanawiać się nad tym co piszecie? Skróty myślowe często zmieniają sens tego co chciało się napsać.

 • wejsunek47

  Oceniono 1 raz 1

  turbiny Siemensa chodziły do końca bez większych awarii... wiem bo mieszkałem na terenie EC Powiśle ( ojciec tam pracował).... teraz sam budynek główny bardzo ładnie odtworzono bez większych uchybień.. ceny na lokale są za to zaporowe dla zwykłego śmiertelnika.... raczej dla pixi i dixi z NBP...

 • blue-sky-0

  Oceniono 3 razy 1

  bez kakakasku?
  bez butów ochronnych?
  bez kamizelki?
  czy to oznacza że są równi i równiejsi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX