Miliarder Dariusz Miłek żegna się z fotelem prezesa CCC, ale nie z firmą. Wiemy, co będzie robił

Dariusz Miłek ustępuje z fotela prezesa obuwniczej spółki CCC. Nie zamierza się jednak żegnać z firmą. Wręcz przeciwnie - chce mieć większą kontrolę nad jej losami.
Zobacz wideo

Dariusz Miłek złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu CCC i z członkostwa w zarządzie. Ustępujący prezes zgłosił kandydaturę Marcina Czyczerskiego (aktualnie wiceprezesa ds. finansowych) na swojego następcę - podała spółka. Miłek zgłosił swoją kandydaturę na przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Zostanie ona rozpatrzona na walnym zgromadzeniu zwołanym na 11 kwietnia br.

Większe zaangażowanie w kluczowe sprawy spółki

Zgodnie z oczekiwaniem prezesa Dariusza Miłka jego planowane przejście do rady nadzorczej i zwolnienie z części bieżących obowiązków, będzie miało pozytywny wpływ na jego zaangażowanie w kluczowe sprawy spółki. Obejmując funkcję przewodniczącego rady nadzorczej, pan Dariusz Miłek będzie miał możliwość spojrzenia z wyższej perspektywy na sprawy spółki i zwiększyć koncentrację na obszarach, które mają największy potencjał wpływu na wzrost wartości firmy, takie jak rozwój produktu i dalsza ekspansja. Wprowadzone zmiany pozwolą również powierzyć większą odpowiedzialność operacyjną zarządowi i kadrze menadżerskiej

- czytamy w komunikacie.

W osobnym komunikacie spółka podała, że 11 kwietnia br. akcjonariusze zdecydują  o odwołaniu Wiesława Olesia ze stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej i przekazaniu tej funkcji Dariuszowi Miłkowi.

Czytaj też: Komisja Jakiego przyznaje odszkodowania. Tych pieniędzy na razie nikt nie zobaczył

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. 

Podwójny miliarder

Dariusz Miłek znajduje się w dwóch zestawieniach Forbes obejmujących miliarderów. W polskim rankingu uplasował się na siódmej pozycji. Jego majątek wynosi obecnie 3,88 mld zł. Współzałożyciel CCC trafił też na międzynarodową listę miliarderów. Wśród najbogatszych ludzi świata zajmuje 1650 miejsce. Dzieli je z Jerzym Starakiem, właścicielem Polpharmy, który również posiadaj majątek wyceniany na 1,4 mld dol.

Więcej o: