"Najmłodszy polski milioner" mógł oszukać nawet 174 tys. osób. "Wierzchołek góry lodowej"

Piotr K., określany przez media jako "najmłodszy polski milioner", może niedługo mieć postawione nowe zarzuty. Znacznie bardziej poważne niż te, które usłyszał do tej pory. Nie obędzie się jednak bez decyzji austriackiego sądu.
Zobacz wideo

Piotr K., znany jako "najmłodszy polski milioner", siedzi w areszcie już od dwóch lat. Jak informuje "Rzeczpospolita" wkrótce może usłyszeć znacznie poważniejsze zarzuty, niż do tej pory. 

Z ustaleń śledczych wynika bowiem, że mężczyzna mógł oszukać nawet 174 tys. osób na łączną kwotę 28 mln zł. Przestępstwa o jakich było wiadomo przed zatrzymaniem Piotra K. mogą być więc jedynie "wierzchołkiem góry lodowej".

Wymyślone leki i droga infolinia

Zatrzymany miał wprowadzać w błąd swoje ofiary co do właściwości sprzedawanych przez siebie produktów - leków, suplementów, kosmetyków. Gwarantował wyleczenie żylaków, zapalenia stawów i innych schorzeń, wybielenie zębów. Tymczasem zarówno prezentowane przez niego certyfikaty, jak i występujący w reklamach eksperci byli całkowitą fikcją. Produkty nie leczyły. 

"Milioner" zarabiał nawet na infolinii, która miała służyć do składania reklamacji. Śledczy ustalili, że z tytułu połączeń kosztujących ponad 7 zł za minutę uzyskał ok. 350 tys. zł. 

Zdecyduje austriacki sąd

Rozszerzenie zarzutów wobec "Piotra K." nie jest jednak przesądzone. Zgodę na ich postawienie musi bowiem wydać austriacki sąd. Mężczyznę zatrzymano bowiem w Wiedniu. 

Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Śledczy zarzucali mu do tej pory popełnienie sześciu przestępstw. Chodzi o oszustwa, wprowadzanie do obiegu kosmetyków wbrew zakazom czy wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych bez pozwolenia.

Czytaj też: Dostała wiadomość o zaległości 1,47 zł. Potem z jej konta wyparowało 18 tys. zł

Od 2012 roku mężczyzna funkcjonował w mediach jako "najmłodszy polski milioner". Przedstawiał się jako właściciel kliniki medycyny estetycznej. Przekonywał, że osiągnął sukces dzięki swojej "ciężkiej pracy i determinacji".

Próbował też działać w Wielkiej Brytanii. "Daily Mirror" opisał problemy klientów, którzy skusili się na bezpłatne próbki Whitetime. Jedyny koszt, jaki mieli ponieść, to symboliczna opłata za wysyłkę produktu w wysokości 1 funta. Jednak zaakceptowanie regulaminu promocji oznaczało zgodę na comiesięczną dostawę tego produktu, ale już w cenie 99 funtów plus 19 funtów za przesyłkę.

Za zarzucane czyny Piotrowi K. grozi nawet do 10 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. 

Więcej o:
Komentarze (184)
"Najmłodszy polski milioner" mógł oszukać nawet 174 tys. osób. "Wierzchołek góry lodowej"
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 84 razy 64

  Tymczasem najstarszy polski milioner, który oszukał członka swojej rodziny na 30 milionów złotych, a obecnie próbuje oszukać 38 milionów polskich obywateli, nadal spokojnie w towarzystwie 15 ochroniarzy swobodnie przemieszcza się pomiędzy Mickiewicza, Wiejską i Nowogrodzką.

 • mietekkowalski

  Oceniono 44 razy 38

  O ile pamięć mnie nie myli, to pierwszy wywiad miał na "parówkowym portalu" i wyznanie o tym jak odmawiał sobie drożdżówek, dlatego odłożył sporą kwotę pieniędzy:)

 • atr8

  Oceniono 26 razy 24

  "Tymczasem zarówno prezentowane przez niego certyfikaty, jak i występujący w reklamach eksperci byli całkowitą fikcją". Ma pecha, bo jego naśladowcy, czy może prekursorzy, mają się świetnie. Wystarczy kupić np. Kropka TV z biedry. Co tydzień nowy profesor /czasem nawet dwóch/ z nową rewelacją na przeróżne schorzenia. Do tego Klub Zdrowia, Klub seniora i dofinansowania dla pierwszych 100 osób. Interes kręci się bezustannie.

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 42 razy 22

  Chłopak w mikroskali robił to, co nasz rząd. 500+ miał być "programem prodemograficznym", okazało się, że nie jest ani programem ani prodemograficznym. Niebawem na liczniku stuknie 100 miliardów złotych, wszyscy wiedzą, że to ściema mająca pomoc w zdobyciu i utrzymaniu władzy. Dlaczego więc aresztowali chłopaka?

 • versum

  Oceniono 23 razy 21

  Pamiętam jak w TVN go promował a Mołkowa sikała jak robiła z nim wywiad. Ze taki młody i zdolny...

 • aqua7x

  Oceniono 22 razy 20

  jaki ku.wa milioner? oszust i zlodziej... milionerem mozna nazwac kogos kto uczciwie zarobil miliony...

 • vidi12

  Oceniono 27 razy 19

  Od 2012 roku mężczyzna funkcjonował w mediach jako "najmłodszy polski milioner". ,,,
  Nie w mediach tylko w TVN-ie lansowany był na bohatera młodego pokolenia. GW też chętnie go promowała :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX