Mirbud wybuduje ostatni odcinek autostrady A1. Prace będą kosztować 857 mln zł brutto

Łódzki oddział GDDKiA wyłonił w drodze przetargu firmę, która wybuduje ostatni odcinek trasy A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. Najlepszą ofertę złożyła firma Mirbud, która wykona wszystkie prace w cenie 857 mln zł brutto.
Zobacz wideo

Skierniewicki wykonawca Mirbud będzie odpowiedzialny zarówno za projekt, jak wykonanie inwestycji o długości 25 km. W przetargu została również wyłoniona najlepsza oferta na nadzór dla ostatniego odcinka autostrady A1.

Ostatni odcinek A1 wybuduje firma MirbudOstatni odcinek A1 wybuduje firma Mirbud GDDKiA

Wybrane zostało konsorcjum Drogowa Trasa Średnicowa z Katowic i INCO Consulting z Pszczyny. Wartość oferty to blisko 14,1 mln zł.

Firma Mirbud S.A. złożyła najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka B (dł. 25 km) autostrady A1 od węzła Piotrków Trybunalski do Kamieńska w systemie projektuj i zbuduj. Wykonawca będzie miał 35 miesięcy na realizację przedsięwzięcia, w tym 10 miesięcy na projekt, resztę na roboty budowlane. W przypadku prac budowlanych wyłączone są okresy zimowe (15 grudnia – 15 marca). Wartość kontraktu brutto to 857 mln zł

- podał w oświadczeniu łódzki oddział GDDKiA.

Firma Mirbud jest ponadto w trakcie budowy zaprojektowanej przez siebie obwodnicy Bolkowa, której oddanie zaplanowano na IV kwartał 2019 r.

Przetarg unieważniono w listopadzie 2018 r., gdy zaproszenia do zawarcia kontraktu nie przyjęło konsorcjum spółek Strabag i Budimex. Ze względu na przedłużające się postępowanie, wycofali się wszyscy kandydaci w tym Mirbud. W ostatnim przetargu z firmą Mirbud konkurowały m.in. Intercor, Polaqua czy konsorcjum Budimex i Strabag. Kluczowym było kryterium cenowe. 

Więcej o: