Wydawca "Do Rzeczy" i "Wprost" zatrzymany. Prokurator ujawnia: przestępcy działali cztery lata

Prokuratura Krajowa w oficjalnym komunikacie wyjaśnia powody zatrzymania Michała L., wydawcy tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy". Chodzi o proceder trwający w latach 2012-2015.
Zobacz wideo

CBA poinformowało rano o zatrzymaniu Michała L., wydawcy tygodników "Do Rzeczy" i "Wprost". L. jest jednym z podejrzewanych o wyłudzenie 29 milionów złotych na szkodę firmy specjalizującej się w budowie i remontach infrastruktury kolejowej.

Prokuratura Krajowa podała więcej szczegółów na temat powodów zatrzymania. Do przestępstw miało dochodzić w latach 2012 - 2015.

Postępowanie dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej, która doprowadziła do powstania szkody majątkowej w wysokości blisko 40 milionów złotych na szkodę Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury.

- powiedziała prokurator Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej. 

Te działania grupy polegały na przywłaszczaniu środków finansowych, pochodzących z masy upadłościowej, poprzez zawieranie szeregu fikcyjnych umów, ustnych porozumień na rzekome usługi, za które były wystawiane poświadczające nieprawdę dokumenty.

- wyjaśniła.

Śledczy w wydanym komunikacie informują, że cztery zatrzymane osoby brały udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Miały spowodować szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuścić się przestępstw skarbowych.

Zatrzymanym grozi 10 lat więzienia. W sumie w sprawie zatrzymano już 19 osób. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Więcej o:
Komentarze (79)
Wydawca "Do Rzeczy" i "Wprost" zatrzymany przez CBA. Prokuratura wyjaśnia
Zaloguj się
 • g.lesio

  Oceniono 44 razy 38

  Ciekawe czym się naraził Lisiecki prezesowi. Przecież tak wychwalał dobrą zmianę. Czyżby w artykułach było jednak za mało wazeliny albo niechcący poparł jakąś złą frakcję w PiS-ie?

 • muszszka

  Oceniono 29 razy 21

  No proszę... I to są ci krystalicznie czyści prawi i sprawiedliwi... jak to było, "niepokorni"! Buhahaha.

  Szkoda tylko że robią na nas operację na żywym organizmie bez znieczulenie przez ostatnie cztery lata.

  Ale jesienią powiemy wam WON, parszywcy i zaklamańcy!

 • ks.pedofil

  Oceniono 19 razy 15

  Kurna a co, boss sobie chce wieze za dwa milardy postawic to ci na samym dole na zasilek maja isc?

 • lkolesio

  Oceniono 14 razy 14

  Działali 4 lata i widać nie podzielili się łupem z kim trzeba. Ale to tylko dym, jacy to my jesteśmy ,,prawi i sprawiedliwi,,

 • damtek

  Oceniono 15 razy 13

  Dzisiejsze zatrzymanie Michała Lisieckiego, wydawcy "Do Rzeczy", to komunikat od Kaczyńskego dla innych pisowskich wydawców:

  CHWALIĆ, WIELBIĆ, BIĆ POKŁONY I NIE FIKAJĆ LESZCZE, BO JAK WAM PIENIĄŻKI ZE SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA ŚMIERDZĄ, TO MAMY NA WAS KRYMINALNE HAKI.
  Diabeł/twitter

 • piss-ass

  Oceniono 16 razy 12

  To jak to jest? Pis-dzielowaci kradli, ale za czasów PO? Znowu pokazówka dla ciemnoty?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX