Wiadukt na rekord Guinnessa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zaprojektowali go Polacy

Zjednoczone Emiraty Arabskie mogą pochwalić się największym na świecie wiaduktem drogowym z blachy falistej. Zaprojektowany przez polskich inżynierów obiekt został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.
Zobacz wideo

Uroczystego otwarcia obiektu dokonał 6 marca minister rozwoju infrastruktury Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abdullah Belhaif Al Nuaimi. Obiekt został zaprojektowany przez polskich inżynierów pracujących dla firmy ViaCon w technologii UltraCor. Pojedyncze przęsło wiaduktu osiągnęło rozpiętość 32,66 m i 9,62 m wysokości.

 

To największy na świecie wiadukt zbudowany z blach falistych. Zaprojektowany w technologii UltraCor obiekt jest lekki, wytrzymały, a jednocześnie pozwala na zachowanie maksymalnego profilu fali. Pod wiaduktem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich poprowadzono dwie „trzypasmówki” oraz tory kolejowe.

Wiadukt drogowy, zlokalizowany na odcinku drogi S4 w Emiratach Arabskich, został zaprojektowany przez polskich inżynierów z firmy ViaCon, a wszystkie elementy konstrukcji UltraCor wyprodukowano w firmie ViaCon w Rydzynie k. Leszna. Projekt został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa konstrukcja z blach falistych na świecie

- podało polskie biuro ViaCon.

Technologia UltraCor jest wykorzystywana na świecie do budowania wiaduktów, które pozwalają na tworzenie bezpiecznych przejść dla zwierząt nad lub pod trasami szybkiego ruchu. Technologia jest stosowana również w budowie mostów, tuneli i przejść dla pieszych.

Firma ViaCon jest obecna na polskim rynku od 1997 r. Swoje biuro projektowe zlokalizowało w Rydzynie k. Leszna.

Więcej o: