Pracownicy cywilni MON dostaną podwyżki. Resort podaje szczegóły

Pracownicy cywilni Ministerstwa Obrony Narodowej dostaną podwyżki wynagrodzeń średnio o 300 zł z wyrównaniem od 1 stycznia. Resort twierdzi, że jest to najwyższa od kilkunastu lat kwota systemowej podwyżki.

Resort obrony twierdzi, że od 2011 r. podwyżki wynagrodzeń pracowników cywilnych były zamrożone. Dopiero w latach 2016 i 2017 podniesiono limity finansowe, co pozwoliło na podwyżkę średnio o 250 zł w 2016 r. i ponad 200 zł w 2017 r.

"Kwota 300 zł jest o 211 zł wyższa od średniorocznego wskaźnika wzrostu wynagrodzeń, ustalonego przez Radę Dialogu Społecznego i opiniowana przez struktury krajowe największych związków zawodowych. " - czytamy w komunikacie. Dodatkowo MON planuje wypłatę dla każdego pracownika jednorazowej premii w połowie 2019 roku, w przypadku wystąpienia oszczędności na funduszu wynagrodzeń i uposażeń. 

Jak wynika z danych opublikowanych przez ministerstwo średni poziom wynagrodzenia pracowników cywilnych wojska wynosi dziś 4373 zł. 

"Zaproponowana kwota 300 zł jest najwyższą od kilkunastu lat kwotą systemowej podwyżki dla pracowników cywilnych wojska" - twierdzi ministerstwo obrony.

Jak czytamy w komunikacie w planach są kolejne podwyżki. MON zabiega, by w projekcie budżetu na 2020 rok zaplanowano podwyżki wynagrodzeń pracowników resortu obrony narodowej w średniej kwocie 500 zł

Więcej o: