Biedronka otworzy stację benzynową przy sklepie. Ale nie dla klientów

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci dyskontów Biedronka, chce otworzyć w Warszawie stację paliw przy jednym ze swoich sklepów. Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej w tej sprawie miał trafić do warszawskiego ratusza pod koniec marca.
Zobacz wideo

Jak wynika z wniosku o wydanie decyzji środowiskowej, stacja paliw miałaby powstać przy ul. Przekornej na warszawskim Wilanowie. Procedura w tej sprawie ruszyła 26 marca, a sprawa została zarejestrowana tydzień później. Będzie to pierwsza stacja przy sklepie Biedronki, która będzie zarządzana przez właściciela sieci.

.. decyzjasrodowiskowa.pl

Jak tłumaczy portalowi "Wiadomości Handlowe" biuro prasowe Jeronimo Martins Polska, właściciela Biedronki, planowana stacja paliw nie ma jednak obsługiwać klientów dyskontu. Ma to być punkt do tankowania samochodów dostawczych zaopatrujących sklepy sieci. Dotychczas takie punkty Jeronimo Martins miało tylko w swoich centrach dystrybucyjnych.

"Wiadomości Handlowe" przypominają jednak, że Jeronimo Martins w swoim raporcie rocznym za 2018 r. pisało o nowym trendzie związanym z zakazem handlu w niedzielę, to jest wzrostem liczby sklepów na stacjach paliw. Być może więc kiedyś w przyszłości Biedronka rozszerzy swoje spektrum działalności o stacje.

.. Jeronimo Martins Annual Report 2018

W Portugalii, skąd pochodzi właściciel Biedronki, przy niektórych należących do Jeronimo Martins sklepach Pingo Doce działają stacje paliw dla klientów.

Zobacz wideo
Więcej o: