Jacek Rostowski kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Nie startuje z listy żadnej polskiej partii

Jacek Rostowski kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Były wicepremier i minister finansów w rządzie PO-PSL nie wystartuje z listy żadnej polskiej partii.
Zobacz wideo

Jacek Rostowski oficjalnie poinformował, że kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Minister w rządzie Donalda Tuska nie wystartuje jednak z listy żadnego polskiego ugrupowania. 

Kandyduję do Parlamentu Europejskiego z Londynu z 2 miejsca na liście pro-europejskiej i anty-brexitowskiej partii Change UK. Jeśli zostanę wybrany będę reprezentował wszystkich obywateli europejskich w Londynie, po pierwsze Brytyjczyków ale także Polaków, Francuzów, Hiszpanów itd.

Jak informuje na Twitterze Jakub Krupa, korespondent PAP, Rostowski będzie dwójką na liście Change UK (The Independent Group) w Londynie. Obecnie w sondażach partia ta ma mniej więcej 9 proc. poparcia. 

Dlaczego Jacek Rostowski kandyduje z Londynu?

Były wicepremier i minister finansów ma podwójne obywatelstwo - polskie i brytyjskie. Urodził się bowiem w Londynie. Ukończył University College London i  London School of Economics and Political Science. Dzieciństwo spędził w Kenii, na Mauritiusie i na Seszelach.

W roku 2007 został ministrem finansów w pierwszym rządzie Donalda Tuska, ze stanowiska odwołano go w roku 2013. Od stycznia do czerwca 2015 roku był członkiem Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów rządu Ewy Kopacz. 

W chwili publikacji tego materiału Donald Tusk ani Grzegorz Schetyna nie skomentowali decyzji Jacka Rostowskiego. 

Czytaj też: Koniec OFE. Jacek Rostowski dla Gazeta.pl: "W ogóle nie rozumiem, po co rząd to robi"

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: