Deutsche Bank wydał dokumenty związane z Donaldem Trumpem

Deutsche Bank przekazał śledczym w Nowym Jorku dokumenty dotyczące powiązań finansowych z prezydentem Trumpem - poinformowało CNN. Donald Trump musi się nastawić na kolejne nieprzyjemności.

Deutsche Bank nie wypowiedział się na ten temat. Jednak już wcześniej zadeklarował, że poważnie traktuje swoje zobowiązania prawne i "opowiada się za współpracą w legalnym dochodzeniu". Także prokuratura w Nowym Jorku zapytana o te najnowsze informacje podane przez CNN odmówiła ich skomentowania.

Trump nadal w centrum uwagi śledczych

Również szereg komisji Izby Reprezentantów Kongresu USA, które prowadzą śledztwo w sprawie projektów Trumpa, domaga się od Deutsche Bank dokumentów związanych z aktywnościami finansowymi prezydenta. Niemiecki gigant miał udzielić Donaldowi Trumpowi miliardowych kredytów. W marcu br., po rozpoczęciu postępowania cywilnego w sprawie potencjalnego naruszenia prawa podatkowego przez Donalda Trumpa i jego rodzinę, z żądaniem wydania stosownych dokumentów związanych z jego klientem zwróciła się do Deutsche Bank nowojorska prokuratora.

Według CNN w centrum zainteresowania śledztwa w Nowym Jorku znajduje się nowy hotel Trumpa w Waszyngtonie, dwa dalsze hotele w Miami i Chicago oraz próba kupna drużyny futbolowej Buffalo Bills. Jak napisał "New York Times", Deutsche Bank długo był jednym z niewielu banków, które prowadziły jeszcze interesy z Trumpem. W chwili objęcia przez niego urzędu prezydenta jego kredyty w Deutsche Bank wynosiły 300 mln dolarów.

(dpa / stas)

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

embed
Więcej o: