Rusza nowy etap przebudowy A2. Są zmiany w ruchu, mogą być utrudnienia w trakcie majówki

Zakończył się pierwszy etap prac przy przebudowie obwodnicy Poznania. Od środy obowiązują zmiany w tymczasowej organizacji ruchu, które potrwają do połowy czerwca. Warto wziąć to pod uwagę przed majówkowym wyjazdem.
Zobacz wideo

Ukończono pierwszy etap rozbudowy autostrady A2, którym jest sześć kilometrów trzeciego pasa ruchu oraz ułożenie nawierzchni na południowej jezdni w kierunku Warszawy między węzłami Poznań Komorniki i Poznań Luboń. Wykonawca prac drogowych, Route-Strabag, wprowadził w środę zmiany w tymczasowej organizacji ruchu.

Ruch samochodowy zostanie w całości przełożony na jezdnię południową, udostępniając na niej cztery pasy oddzielone od siebie barierą przestawną - po dwa w każdym kierunku. Samochody ciężarowe będą mogły korzystać wyłącznie z prawego pasa w obu kierunkach. Jezdnia północna w kierunku Świecka zostanie zajęta w całości na teren budowy i prowadzone będą na niej prace związane z rozbudową o trzeci pas ruchu

- czytamy w komunikacie spółki Autostrada Wielkopolska SA.

Wprowadzona miesiąc wcześniej tymczasowa organizacja ruchu na odcinku między węzłami Poznań Zachód i Poznań Komorniki nie ulegnie zmianie. Ruch prowadzony jest na każdej jezdni dwoma pasami. Pas awaryjny jest wyodrębniony jako teren budowy. Taka sytuacja drogowa ma obowiązywać przez najbliższe tygodnie.

Podczas prowadzonych prac zamknięta zostanie łącznica z Poznania i Lubonia w kierunku Świecka. Przewidziano następujący schemat ruchu drogowego:

Schemat ruchu po zamknięciu łącznicy z Poznania i Lubonia w kierunku ŚwieckaSchemat ruchu po zamknięciu łącznicy z Poznania i Lubonia w kierunku Świecka Autostrada Wielkopolska SA

Autostrada A2 jest głównym międzynarodowym ciągiem komunikacyjnym łączącym wschodnią i zachodnią Polskę. Obwodnicą Poznania przejeżdża dziennie około 65 tys. pojazdów. Koszt rozbudowy 16-kilometrowego odcinka obwodnicy wynosi 200 mln zł i jest w całości finansowany przez inwestora, Autostradę Wielkopolską SA.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Zobacz wideo
Więcej o: