W góry czy nad morze? Zanim ruszysz na majówkę, sprawdź utrudnienia w ruchu

O tym, że majówka to nie tylko relaks, wiedzą przede wszystkim kierowcy. Jest to okres wzmożonego ruchu na polskich drogach. Te z kolei nierzadko pozostawiają wiele do życzenia, albo są w trakcie generalnych remontów i modernizacji.
Zobacz wideo

Majówkowicze jadący z Warszawy do Trójmiasta muszą mieć na uwadze utrudnienia na A1, krajowej „jedynce” oraz drodze nr 22.

W górę mapy

W pierwszym przypadku w woj. łódzkim między Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim występują utrudnienia w ruchu spowodowane przebudową autostrady. W przyszłym roku powinno być już bez utrudnień, bo GDDKiA przewiduje ich likwidację na koniec grudnia. Także DK 1 od Radomska do granicy woj. łódzkiego jest ograniczona budową autostrady na odcinku 7,5 km. „Jezdnia wschodnia (w kierunku Gdańska) całkowicie zablokowana. Ruch odbywa się po jezdni zachodniej w układzie 2+1 (2 pasy w kierunku Katowic, 1 pas w kierunku Gdańska” – czytamy na stronie GDDKiA. Tu zakończenie utrudnień przewidziano dopiero na lipiec 2020 r., więc utrudnienia mogą dot. także przyszłorocznej majówki.

Na trasie z Warszawy do Gdańska kierowcy mogą natrafić na utrudnienia także w woj. pomorskim, gdzie na drodze nr 22 między Czarlinem a Knybawą trwa budowa drogi na półkilometrowym odcinku.

Pocieszające jest to, że GDDKiA nie przewiduje żadnych utrudnień w kierunku Ostródy. To optymistyczna wiadomość dla wszystkich, którzy chcą odpocząć na Mazurach.

W dół mapy

Na wysokości Morawicy jezdnie prawa A4 w kierunku Krakowa i lewa w kierunku Katowic mogą spowolnić wycieczkę ze względu na budowę mostu, która ruszyła 15 kwietnia. Także na drogach nr 75 i 79 występują częściowe utrudnienia. Na wysokości Tęgoborza, prace potrwają do połowy czerwca.

Naprawa barier energochłonnych w woj. śląskim (Katowice) i opolskim (węzły Brzeg-Opole) może utrudnić podróż wszystkim, którzy myślą o majówce we Wrocławiu. Do połowy maja ma także potrwać malowanie oznakowania poziomego na drodze nr 94. Chodzi o blisko 40-kilometrowy odcinek między Prochowicami a Wrocławiem.

Co więcej?

Podróżujący autostradą A2 muszą uważać na potencjalne utrudnienia na kilku odcinkach. Między Poznaniem a Wrześnią do końca czerwca będzie trwała przebudowa autostrady na 8-kilometrowym odcinku. Remonty A2 niemal do końca maja prowadzone są dodatkowo między węzłami Koło i Dąbie. 23 kwietnia wprowadzono ponadto nową organizację ruchu między węzłami Poznań Komorniki i Luboń na A2.

Utrudnienia na trasie S1 dla Tychów, Mysłowic i odcinka Tychy-Lędziny powinny zakończyć się 27 kwietnia. Roboty drogowe i prace utrzymaniowe na trasach S3 i S3a w większości potrwają do końca kwietnia. Wyjątki stanowią odcinek między węzłami Rzęśnica-Dąbie na S3, gdzie przebudowa drogi potrwa do połowy czerwca oraz S3a w woj. lubuskim, gdzie zakończenie budowy mostu Cigacice jest przewidziane na drugą połowę sierpnia.

Trudna może okazać się podróż drogą nr 10 w woj. zachodniopomorskim, gdzie ruch na aż 11 odcinkach może być utrudniony w okresie majówki i wakacji ze względu na remont nawierzchni, budowę obwodnicy (Wałcz, Wałcz-Witankowo, Witankowo-Nowa Łubianka) czy budowę zjazdu (Lubicz Górny).

Szczegółową mapę drogowych utrudnień GDDKiA udostępniła na swojej stronie internetowej.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Zobacz wideo
Więcej o: