Konserwatyści chcą usunięcia swojej liderki. Theresa May będzie musiała obronić się przed wotum nieufności

Jak poinformował brytyjski dziennik "The Sun", liderka Partii Konserwatywnej i premier Wielkiej Brytanii Theresa May będzie musiała obronić się przed wewnątrzpartyjnym wotum nieufności. To pierwsza taka sytuacja w 185-letniej historii Partii Konserwatywnej.

Łącznie 70 przewodniczących lokalnych okręgów Partii Konserwatywnej podpisało się pod petycją o zwołanie nadzwyczajnego walnego spotkania, podczas którego odbędzie się głosowanie nad dalszym losem Theresy May jako przywódczyni partii. 29 kwietnia premier May została poinformowana o przekroczeniu wymaganej liczby głosów pod petycją.

Nie czujemy już, że pani May jest właściwą osobą, by być dalej premierem i prowadzić nas naprzód w negocjacjach. (...) Dlatego z wielką niechęcią prosimy, aby rozważyła swoje stanowisko i złożyła rezygnację, aby Partia Konserwatywna mogła wybrać innego przywódcę, a kraj mógł ruszyć naprzód i negocjować nasze wyjście z UE

- napisali w petycji torysi.

W debacie weźmie udział 800 szefów lokalnych struktur Partii Konserwatywnej, którzy będą głosować nad polityczną przyszłością premier May na stanowisku liderki partii. Nadzwyczajne walne spotkanie odbędzie się najwcześniej w czerwcu. Zgodnie z procedurami, torysi muszą ogłosić datę i miejsce spotkania z 28-dniowym wyprzedzeniem.

Inicjatorką petycji w celu zwołania spotkania była szefowa koła Partii Konserwatywnej we wschodnim Londynie Dinah Glover, która otwarcie krytykuje działania polityczne Theresy May. Ta z kolei zapowiedziała ustąpienie ze stanowiska, ale po sfinalizowaniu brexitu.

Premier nie jest już dłużej rozwiązaniem naszych problemów, ale wręcz blokadą dla zrealizowania brexitu

- skomentowała Dinah Glover z Partii Konserwatywnej. I dodała:

Jest mi niezmiernie przykro, że musieliśmy to zorganizować.

Warto nadmienić, że zanim dojdzie do walnego spotkania Partia Konserwatywna z dużym prawdopodobieństwem poniesie dwie polityczne porażki. Pierwszą w czwartkowych wyborach samorządowych i drugą, w zaplanowanych na 23 maja wyborach do Parlamentu Europejskiego, na co wskazują dotychczasowe sondaże.

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed

Więcej o:
Komentarze (17)
Konserwatyści chcą usunięcia swojej liderki. Theresa May będzie musiała obronić się przed wotum nieufności
Zaloguj się
 • claudiusz

  Oceniono 21 razy 15

  Anglicy sami zgotowali sobie los a teraz szukaja kozla ofiarnego.....jesli Szkocja uzyska niepodleglosc to bedzie to przyslowiowy gwozdz do trumny....

 • pisofucker

  Oceniono 22 razy 14

  Dzień dobry, miłego dnia życzy zwykły tirowiec Jarosław Kaczyński.

 • eclipse23

  Oceniono 9 razy 5

  the sun to szmatławiec dla ciemnych mas :)

 • dwa_grosze

  Oceniono 19 razy -1

  Brexit means brexit. Skoro May tego nie może zrealizować bądź zrozumieć to won!

 • psyhodelic

  Oceniono 8 razy -8

  Nie wiem o co tyle hałasu . Anglicy już w 1534 roku opuścili Unię . I nic się wielkiego nie stało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX