20 tys. biletów za darmo. 18-latkowie z Unii wyruszą w podróż po Europie

Do 16 maja 20-latkowie z krajów unijnych mogą wysłać zgłoszenia w konkursie Komisji Europejskiej, i wygrać bilet kolejowy po Europie. Chociaż - by dotrzeć do najodleglejszych i najtrudniej dostępnych zakątków kontynentu - można będzie skorzystać również z innych środków transportu, takich jak autobus czy prom lub, w wyjątkowych przypadkach, samolot.
Zobacz wideo

By wysłać swoje zgłoszenie, trzeba wejść na Europejski Portal Młodzieżowy DISCOVER EU. Podróż należy zaplanować od sierpnia do końca stycznia przyszłego roku. Na portalu należy opisać szczegóły podróży, trwającej maksymalnie 30 dni. Zgłoszenia oceni specjalna komisji, która wybierze 20 tysięcy osób i rozda im bilety.

Konkurs po raz pierwszy zorganizowano w zeszłym roku. A ponieważ - jak informuje Komisja - cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w tym roku organizowana jest kolejna runda. Bruksela podkreśla wymiar edukacyjny projekty. Laureaci otrzymają informacje dotyczące miejsc, które warto odwiedzić. Mogą też otrzymać specjalny dziennik podróży, będą również mogli uczestniczyć w imprezach organizowanych przez lokalne społeczności.

Komisja poinformowała, że uprościła w tym roku proces nadsyłania zgłoszeń i opracowała wskazówki, jak tanio podróżować, oraz uwzględniła w jak największym stopniu potrzeby osób niepełnosprawnych, by umożliwić im podróż.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które urodziły się od 2 lipca 2000 roku do 1 lipca 2001 roku. Zgłoszenia oceni specjalna komisja, która wybierze laureatów. Uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni o wynikach w czerwcu 2019 r.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Zobacz wideo
Więcej o: