Pierwszy odcinek S6 otwarty. Kierowcy mogą jechać nim z Goleniowa do Nowogardu

Jak poinformowała GDDKiA, dziś o 12:00 odbyło się oficjalne otwarcie trasy S6 z Goleniowa do Nowogardu. Jest to pierwszy odcinek zachodniopomorskiej ekspresówki. Podczas otwarcia obecni byli m.in. ministrowie Joachim Brudziński i Andrzej Adamczyk.
Zobacz wideo

20-kilometrowy odcinek łączy drogę S3 z wybudowaną w latach 2010-2012 obwodnicą Nowogardu. Zadanie obejmowało budowę dwóch nowych węzłów drogowych (Goleniów Lotnisko i Osina) oraz rozbudowę węzła Goleniów Północ. Łącznie powstało 18 obiektów mostowych, w tym bezpieczne przejście dla zwierząt.

Stara „szóstka” zgodnie z przepisami prawa stała się drogą wojewódzką i będzie służyć ruchowi o charakterze lokalnym

- czytamy w komunikacie GDDKiA.

Udostępniona dziś inwestycja została wsparta środkami unijnymi w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Finalnie S6 ma połączyć Szczecin, Koszalin, Słupsk i Gdańsk, stanowiąc część korytarza transportowego, łączącego Europę Zachodnią z Litwą i obwodem Kaliningradzkim.

S6 ma połączyć Szczecin, Koszalin, Słupsk i GdańskS6 ma połączyć Szczecin, Koszalin, Słupsk i Gdańsk GDDKiA

Jak zapewnia GDDKiA, pozostałymi fragmentami trasy S6 kierowcy pojadą jeszcze w tym roku. Jutro mają rozpocząć się prace na ponad 20-kilometrowym odcinku S3 Brzozowo-Miękowo. Budowany jest również odcinek S3 Rzęśnica-Miękowo. Tym samym łączna długość drogi S3, która wkroczyła w fazę robót budowlanych, wynosi ponad 40 km. Zakończenie inwestycji zaplanowano na II kwartał 2021 r.

Zobacz wideo
Więcej o: