Rossmann z rekordowym podatkiem w Polsce: 226 milionów złotych za 2018 rok

Za działalność w 2018 roku sieć drogerii Rossmann musiała zapłacić aż 226 milionów złotych podatku CIT. Jest to najwyższa kwota, jaką firma zapłaciła od początku swojej działalności w Polsce.
Zobacz wideo

Rossmann to sieć drogerii, która w Polsce pojawiła się w 1993 roku. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" przedstawiciele firmy wyjaśnili, że tak wysoka kwota podatku związana jest z większymi przychodami spółki.

Rossmann z rekordowym podatkiem CIT w Polsce - sieć drogerii zapłaci 226 milionów złotych za działalność w 2018 roku

Z roku na rok kwota podatku CIT płacona przez sieć drogerii wzrasta o kilkanaście milionów złotych. Za 2018 rok Rossmann zapłaci rekordowy podatek w wysokości 226 milionów. Dla porównania w 2016 roku firma zapłaciła 198 milionów złotych podatku CIT, w kolejnych latach było to już 208 milionów i 226 milionów złotych.

Najprawdopodobniej będzie to najwyższy podatek CIT za 2018 rok w Polsce. W 2017 roku Rossmann był drugim płatnikiem CIT w Polsce (biorąc pod uwagę sieci handlowe). Na pierwszym miejscu uplasowała się firma Jeronimo Martins: właściciel sieci Biedronka czy drogerii Hebe. Za Rossmannem z kolei znalazły się Pepco, Castorama, Kaufland i Leroy Merlin. Zestawienie Ministerstwa Finansów objęło tylko podatników CIT, których dochody w roku podatkowym przekroczyły 50 milionów euro.

W 2018 roku Rossmann zwiększył sprzedaż o 5,1 procent w porównaniu do ubiegłego roku. Największy wzrost odnotowały spółki w Polsce, Czechach, Turcji, Albanii i Kosowie, gdzie sklepy tej sieci uzyskały wzrost na poziomie 7,7 procent. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, w Polsce Rossmann otworzył 1300 punktów, a do końca tego roku ma powstać 100 nowych drogerii. Dziennie sklepy Rossmann w Polsce odwiedza 700 tysięcy klientów.

Więcej o: