Biedronka zbiera ochotników do pracy w nadmorskich sklepach. Oferuje pieniądze, wypoczynek, zakwaterowanie i dodatki

W związku ze wzmożonym ruchem turystycznym Biedronka wyśle w tym roku do pracy w nadbałtyckich miejscowościach ok. 240 ochotników, którzy na co dzień są zatrudnieni w marketach położonych z dala od morza. Pracownicy ponad 100 sklepów w miejscowościach turystycznych będą otrzymywać specjalną nagrodę letnią. Sieć umożliwi też sezonową pracę dorosłym dzieciom pracowników.
Zobacz wideo

Biedronka, spodziewając się wzmożonego ruchu w swoich nadbałtyckich placówkach, od kilku tygodni przygotowuje się do sezonu i mobilizuje siły pracownicze w tym regionie.

Ochotnicy, którzy chcą na czas wakacji przenieść się do miejscowości nadmorskiej, stanowią duże wsparcie dla sklepu, a z drugiej strony sami mają okazję skorzystać po pracy lub w dni wolne z pobytu nad morzem. Ponadto jest to też szansa na dodatkową nagrodę finansową, sięgającą 350 zł brutto miesięcznie dla sprzedawcy-kasjera

- powiedziała Joanna Bukała, dyrektor HR makroregionu w Jeronimo Martins Polska.

Chętni do przeniesienia się w sezonie nad polskie morze będą trafiać do sklepów m.in. w Jastarni, Stegnie, Nowym Dworze Gdańskim, Władysławowie czy Dziwnowie. Wyjazdy realizowane są od połowy czerwca do końca sierpnia.

Bierdonka zapewnia, że ochotnikom się opłaci

Pracownicy, poza swoim standardowym wynagrodzeniem (minimum 2750 zł brutto dla początkującego sprzedawcy-kasjera, wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu), mogą liczyć na dodatek w postaci uznaniowej premii miesięcznej, zależnej od wyników sklepu, a także na nagrodę letnią w wysokości 350 zł brutto miesięcznie. Otrzymują ją zarówno stali pracownicy ponad 100 placówek w kurortach, jak i ci zatrudnieni, którzy zdecydowali się do nich dołączyć tylko na okres wakacji. W ubiegłym roku nagrodę letnią wypłacano w sumie blisko 2 tys. osób.

Do końca czerwca Biedronka planuje też zasilenie kart przedpłaconych swoich pracowników, by wesprzeć ich w związku z wakacyjnymi wydatkami. Kwota zasilenia będzie związana z kwotą dochodów

- czytamy w komunikacie sieci.

Co więcej, sieć gwarantuje pracownikom dodatki za delegacje, darmowe zakwaterowanie i pokrycie lub zwrot kosztów transportu oraz elastyczny 5-dniowy grafik pracy, by mogli wraz z rodzinami skorzystać z pobytu nad morzem.

Więcej o: