Internetowa obsługa 500 Plus wstrzymana. Banki zarządzają przerwę techniczną

Bank PKO BP poinformował o czasowym wstrzymaniu składania wniosków o świadczenia 500 Plus z użyciem bankowości internetowej. Podobne przerwy techniczne wprowadzają również inne banki.
Zobacz wideo

Jak podał w komunikacie największy polski bank, PKO BP, "od czwartku 27 czerwca br. do niedzieli 30 czerwca br. nie będzie możliwe wypełnienia wniosku Rodzina 500 plus poprzez serwis internetowy banku". Z podobnymi utrudnieniami spotkają się klienci Getin Banku, Credit Agricole i Banku Pocztowego z powodu prac serwisowych zawieszą możliwość składania wniosków również od 27 czerwca od 23:30.

Dzień później, 28 czerwca, przerwę techniczną wprowadzi mBank. Możliwość składania wniosków o 500 Plus powróci we wszystkich bankach w poniedziałek 1 lipca.

Jeśli nie w banku, to gdzie złożyć wniosek o 500 Plus?

Zainteresowani świadczeniem Rodzina 500 Plus mogą podczas przerw serwisowych w bankach złożyć wniosek w wersji papierowej w ośrodkach pomocy społecznej, w urzędzie gminy lub na poczcie. Co więcej, do 30 czerwca do 16:30 wszyscy interesanci mogą złożyć wniosek za pośrednictwem rządowej strony empatia.mrpips.gov.pl.

Zmiany w świadczeniu Rodzina 500 Plus

1 lipca rozpocznie się proces przyjmowania wniosków na przyznanie świadczenia 500 plus. Rozszerzenie programu nastąpi poprzez likwidację obecnego progu dochodowego. Od 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Rozszerzenie 500 plus ma kosztować ok. 19 mld zł rocznie. 

W związku z tym minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa wystosowała w połowie czerwca list do samorządowców, w którym apelowała m.in. o sprawne przyjmowanie wniosków i przyznawanie świadczeń, aby pieniądze wypłacana na bieżąco, już od 1 lipca. Jednocześnie Minister Rodziny podkreśliła, że środki na wypłaty przyznawanych świadczeń wychowawczych są w pełni zabezpieczone w budżecie państwa.

Więcej o: