Internetowa obsługa 500 Plus wstrzymana. Banki zarządzają przerwę techniczną

Bank PKO BP poinformował o czasowym wstrzymaniu składania wniosków o świadczenia 500 Plus z użyciem bankowości internetowej. Podobne przerwy techniczne wprowadzają również inne banki.
Zobacz wideo

Jak podał w komunikacie największy polski bank, PKO BP, "od czwartku 27 czerwca br. do niedzieli 30 czerwca br. nie będzie możliwe wypełnienia wniosku Rodzina 500 plus poprzez serwis internetowy banku". Z podobnymi utrudnieniami spotkają się klienci Getin Banku, Credit Agricole i Banku Pocztowego z powodu prac serwisowych zawieszą możliwość składania wniosków również od 27 czerwca od 23:30.

Dzień później, 28 czerwca, przerwę techniczną wprowadzi mBank. Możliwość składania wniosków o 500 Plus powróci we wszystkich bankach w poniedziałek 1 lipca.

Jeśli nie w banku, to gdzie złożyć wniosek o 500 Plus?

Zainteresowani świadczeniem Rodzina 500 Plus mogą podczas przerw serwisowych w bankach złożyć wniosek w wersji papierowej w ośrodkach pomocy społecznej, w urzędzie gminy lub na poczcie. Co więcej, do 30 czerwca do 16:30 wszyscy interesanci mogą złożyć wniosek za pośrednictwem rządowej strony empatia.mrpips.gov.pl.

Zmiany w świadczeniu Rodzina 500 Plus

1 lipca rozpocznie się proces przyjmowania wniosków na przyznanie świadczenia 500 plus. Rozszerzenie programu nastąpi poprzez likwidację obecnego progu dochodowego. Od 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Rozszerzenie 500 plus ma kosztować ok. 19 mld zł rocznie. 

W związku z tym minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa wystosowała w połowie czerwca list do samorządowców, w którym apelowała m.in. o sprawne przyjmowanie wniosków i przyznawanie świadczeń, aby pieniądze wypłacana na bieżąco, już od 1 lipca. Jednocześnie Minister Rodziny podkreśliła, że środki na wypłaty przyznawanych świadczeń wychowawczych są w pełni zabezpieczone w budżecie państwa.

Więcej o:
Komentarze (17)
Internetowa obsługa 500 Plus wstrzymana. Banki zarządzają przerwę techniczną
Zaloguj się
 • jami100

  Oceniono 7 razy 3

  Rząd i internet to dwa różne światy. Pewnie dlatego banki mają dość.
  Każdy kto załatwiał cokolwiek poprzez strony govniane, wie o co chodzi.

 • izopropanol

  Oceniono 4 razy 2

  Drukarnia ma awarie.

 • polak66maly

  Oceniono 1 raz 1

  do konca pazdziernika?

 • kudi77

  0

  W getinie to akurat nie dziwota. Indeksują pewnie te 500 do kursu żyta na bazarze w Burum Burum, iżby chwacko potem jelonków golić.

 • druga_wieza

  0

  Tytuł jest obrzydliwym clickbaitem.
  Coś wyłączają w nocy, na weekend, a wy plujecie. Brukowiec.

 • masterpool

  0

  Błąd literowy w adresie do strony empatia

 • mackowy74

  0

  MINISTER OD K..PRZYJMOWANIA I WYPŁATY WNIOSKÓW,Z NIESWOJEJ KASY,TYLE PRACY MINISTRA,TO CHYBA PANI SPRZĄTAJĄCA MA WIĘCEJ OBOWIĄZKÓW, ZA MARNE GROSZE!!MACIE PAŃSTWO SATRAPY Z ŻOLIBORZA!

 • ariel1968

  Oceniono 4 razy 0

  Kupujcie złoto, za kilka miesięcy 500+ ledwo starczy na flaszkę i to jedną.

 • ssaassaa

  Oceniono 2 razy 0

  Czy pan dziennikarz mógłby wskazać pozycję w budżecie na 2018, gdzie te środki są zagwarantowane?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX