Program "trzynasta emerytura" również w 2020 roku? Jacek Sasin: "Będziemy mieli finansowanie"

Wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin zapewniał słuchaczy Polskiego Radia, że trzynaste emerytury mogą zostać wypłacone także w 2020 roku. Warunek? Prawo i Sprawiedliwość musi wygrać najbliższe wybory parlamentarne i rządzić kolejną kadencję.
Zobacz wideo

Wicepremier Jacek Sasin był gościem programu "Sztuka słuchania ekstra" w radiowej Trójce. Był tam pytany o obietnice wyborcze Prawa i Sprawiedliwości, które partia rządząca przygotowuje przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Jacek Sasin zapewniał, że lista ustaw, które PiS chce przegłosować jeszcze w tej kadencji jest bardzo długa, a rząd w tym roku nie będzie odpoczywał w czasie wakacji. Wśród ustaw, które PiS chce przegłosować jeszcze tego lata, wspomniał m.in. przepisy o zniesieniu podatku PIT dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia. 

Jacek Sasin: Trzynasta emerytura będzie, jak PiS wygra wybory

Jacek Sasin był pytany także o to, czy możliwe jest, że trzynaste emerytury zostaną wypłacone także w roku 2020. Wicepremier zapewniał, że tak. Zapytany, czy wypłacenie kolejnych "trzynastek" zależy od budżetu państwa, powiedział, że "nie tyle od budżetu, co od tego, czy będziemy mogli dalej w Polsce rządzić". 

- Jesteśmy pewni, że będziemy mieli finansowanie również w kolejnych latach i jeśli Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić, będzie również trzynasta emerytura w latach kolejnych - zapewniał Jacek Sasin.

Trzynasta emerytura - co to takiego?

Przypomnijmy, że tzw. "trzynastka" to jednorazowe świadczenie, które wypłacono emerytom i rencistom w maju 2019 roku, tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Beneficjenci programu "Emerytura Plus" otrzymali nieco ponad 888 złotych na rękę. Trzynastą emeryturę otrzymało w tym roku ok. 9 800 000 osób

Więcej o: