"Dobry Start". 300 zł na każde uczące się dziecko - bez względu na dochody. Rząd przyjął nowelizację programu

Rządowy program pozwala rodzicom z dziećmi otrzymać 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole - bez względu na dochody. Zgodnie z nowym projektem, program "Dobry start" obejmie również uczniów szkół dla dorosłych i szkół policealnych.
Zobacz wideo

Świadczenie to przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenie przez nie 20 lat, a w przypadku ucznia z niepełnosprawnością - do 24 lat. Nowelizacja zakłada ponadto wprowadzenie możliwości składania wniosków o "Dobry start" przez e-platformę ZUS.

"Dobry start" trafi do milionów rodzin

Obecnie wnioski o wypłatę tego świadczenia, obok drogi tradycyjnej, można składać drogą elektroniczną przez kanał bankowości sprawdzony przy programie "Rodzina 500 plus" i za pomocą portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Program ten jest kolejnym, obok najbardziej znanego programu 'Rodzina 500 plus', elementem kompleksowej i długofalowej polityki rodzinnej prowadzonej przez rząd. Celem programu „Dobry start” jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci oraz pomoc rodzinom w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego 

- poinformowało w komunikacie prasowym Centrum Informacyjne Rządu.

Szacuje się, że w roku szkolnym 2019/2020 świadczenie "Dobry start" trafi do 3,4 mln rodzin z dziećmi. Do tej pory wpłynęło ponad milion wniosków o świadczenie w ramach programu.

Więcej o:
Komentarze (34)
"Dobry Start". 300 zł na każde uczące się dziecko - bez względu na dochody
Zaloguj się
 • zd46

  Oceniono 13 razy 11

  Czy Morawiecki zapytałeś Polaków o to CZY MOŻESZ OKRADAĆ pozostałych i bezdzietnych pracujących? Jest jakaś granica zdrowego rozsądku no chyba, że choroba umysłowa czyni zastraszające postępy. Mamy pracować na IDIOTYCZNE pomysły chorego chłopca? Na dawanie tylko dzieciom? Doprowadzicie, do konfliktu społecznego bo duża część społeczeństwa nie dopuści abyście wozili się na ICH DUPIE!

 • jonkasta

  Oceniono 9 razy 7

  dorwali się do naszych pieniędzy i kupują wygraną w wyborach, a po wyborach będziecie polaczki kwiczeć. to są przestępcy konstytucyjni

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 9 razy 7

  Lol, uczniowie szkół dla dorosłych i policealnych. Czyli nie dość, że prywatne fitulitengeszefty w postaci takich szkół ciągną subwencje oświatowe i za nie oferują "0 czesnego", to jeszcze ludzie, którzy mogą pracować, a i tak tego czesnego nie płacą, dostaną 300 zł i będą się tłumnie do takich szkół zapisywać, żeby skasować te 300 zł, a szkoły jeszcze więcej subwencji skasują.

 • zecon5

  Oceniono 5 razy 5

  Ja tutaj czegoś nie rozumiem. Skoro:,,Celem programu „Dobry start” jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci " to po kiego grzela wszyscy otrzymują po równo? Tym bardzie potwrzebującym nalezałoby dać wiecej. Zapomnieli o zasiłkach rodzinnych i kryterium dochodowym. A po równo? No to już było...
  Zenon

 • kmwsm

  Oceniono 4 razy 4

  Moj znajomy emeryt w Kanadzie, ktory dostaje czesc emerytury z Polski, smieje sie i mowi "Te glupie ch..." wplacaja mi 13 emeryture z Polski jak ja tu mieszkam i mam ta ich emeryture w d....

 • palo_ma1

  Oceniono 3 razy 3

  Kupowanie wyborów przez PiS za cudze pieniądze trwa w najlepsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX