"Dobry Start". 300 zł na każde uczące się dziecko - bez względu na dochody. Rząd przyjął nowelizację programu

Rządowy program pozwala rodzicom z dziećmi otrzymać 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole - bez względu na dochody. Zgodnie z nowym projektem, program "Dobry start" obejmie również uczniów szkół dla dorosłych i szkół policealnych.
Zobacz wideo

Świadczenie to przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenie przez nie 20 lat, a w przypadku ucznia z niepełnosprawnością - do 24 lat. Nowelizacja zakłada ponadto wprowadzenie możliwości składania wniosków o "Dobry start" przez e-platformę ZUS.

"Dobry start" trafi do milionów rodzin

Obecnie wnioski o wypłatę tego świadczenia, obok drogi tradycyjnej, można składać drogą elektroniczną przez kanał bankowości sprawdzony przy programie "Rodzina 500 plus" i za pomocą portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Program ten jest kolejnym, obok najbardziej znanego programu 'Rodzina 500 plus', elementem kompleksowej i długofalowej polityki rodzinnej prowadzonej przez rząd. Celem programu „Dobry start” jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci oraz pomoc rodzinom w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego 

- poinformowało w komunikacie prasowym Centrum Informacyjne Rządu.

Szacuje się, że w roku szkolnym 2019/2020 świadczenie "Dobry start" trafi do 3,4 mln rodzin z dziećmi. Do tej pory wpłynęło ponad milion wniosków o świadczenie w ramach programu.