Adam Hofman po odejściu z PiS zarabia krocie. Jego agencja PR podwoiła zyski

Agencja R4S Consulting osiągnęła w ubiegłym roku 7,88 mln zł wpływów sprzedażowych i 3,45 mln zł zysku netto, niemal podwajając wynik z 2017 roku. 99 proc. zysku trafi w formie dywidendy do właścicieli firmy, między innymi do byłego rzecznika PiS Adama Hofmana i byłego rzecznika Komendy Głównej Policji Mariusza Sokołowskiego.
Zobacz wideo

Przychody sprzedażowe agencji PR R4S Consulting z krajowych usług doradczych wzrosły z 3,77 mln zł w 2017 r. do 6,46 mln zł w roku 2018, a ze sprzedaży zagranicznej tych usług z 430,5 do 716,3 tys. zł. Spółka R4S Consulting zanotowała ponadto niewielkie przychody z wynajmu. Łączne przychody sprzedażowe agencji wzrosły w skali roku o 87,6 proc.

Spółka zatrudniała w 2018 r. dwie osoby, a 23 inne współpracowały na podstawie umowy zlecenie.

R4S Consulting została założona przez Adama Hofmana (w latach 2010-2014 był rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości), Mariusza Sokołowskiego (pracował m.in. jako rzecznik prasowy policji) oraz Michała Wiórkiewicza (w latach 2005-2007 asystent i doradca prezesów rady ministrów).

Jak wynika ze sprawozdania finansowego, zysk został podzielony następująco: Mariusz Sokołowski otrzymał w 2018 r. ponad 934 tys. zł, Adam Hofman - ponad 1,23 mln zł, a Michał Wiórkiewicz - ok. 1,05 mln zł.

Informację o wynikach spółki podał jako pierwszy portal Wirtualne Media.

Wydalony z PiS PR-owiec

Kariera polityczna pochodzącego z Kalisza Adama Hofmana rozpoczęła się, gdy w 2004 r. bez powodzenia kandydował z ramienia PiS do Parlamentu Europejskiego. W 2007 r. został wybrany na przewodniczącego sejmowej komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego. W 2010 r. został rzecznikiem prasowym PiS. W 2011 r. otrzymał kolejny mandat poselski i dostał się do komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

W 2013 r. zawiesił swoje członkostwo w partii do momentu wyjaśnienia nieścisłości związanych z jego zeznaniem podatkowym. Tego samego roku w grudniu został przywrócony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości, a w styczniu 2014 roku powrócił na stanowisko rzecznika prasowego partii.

W listopadzie tego samego roku Afam Hofman został zawieszony w prawach członka partii w związku z aferą wokół jego podróży służbowych  (miał pobrać zaliczkę na wyjazd prywatnym samochodem, a w rzeczywistości odbył ją tanimi liniami lotniczymi). Pod koniec 2014 r. został wydalony z PiS z powodu naruszenia zasad rzetelności i etyki poselskiej. Komisja Etyki Poselskiej udzieliła Hofmanowi nagany.

Spółka R4S Consulting

Agencja R4S koncentruje się na wsparciu PR celów biznesowych instytucji i firm. Świadczy ponadto usługi z zakresu komunikacji wizerunkowej i kryzysowej oraz odpowiada za kontakty klientów z mediami. W 2018 r. prezesem spółki został Sławomir Jastrzębowski, były redaktor naczelny "Super Expressu". W czerwcu dyrektor zarządzającą została Patrycja Kwiatkowska-Mizera, wcześniej związana z Kaufland Polska.

Więcej o: