Świnoujście wprowadza świadczenie 300 plus dla emerytów. Do kiedy złożyć wniosek?

Mieszkańcy Świnoujścia, którzy ukończyli 65. rok życia, będą mogli dostać 300 złotych dodatkowego świadczenia. Wypłaty mają ruszyć już w połowie września.
Zobacz wideo

Jak podaje portal money.pl będzie to jednorazowe świadczenie. Aby otrzymać 300 plus każda osoba, która skończyła 65 lat, musi złożyć odpowiednie dokumenty w Urzędzie Miasta w Świnoujściu. Pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na konto emeryta. Wnioski należy składać do 13 września.

300 plus dla emerytów w Świnoujściu. Wnioski o dodatkowe świadczenie należy składać do 13 września

Zgodnie z założeniami świadczenie ma zostać przeznaczone na cele zdrowotne lub kulturalne. Emeryci będą mogli wydać pieniądze np. na leki, zabiegi zdrowotne lub bilety wstępu na wydarzenia kulturalne. Urzędnicy zaznaczają jednak, że osoby, które otrzymają 300 plus nie będą kontrolowane - Po prostu ufamy, że pieniądze pójdą na zdrowie bądź na kulturę.

Jest to kontynuacja zeszłorocznej akcji władz Świnoujścia. W 2018 roku seniorzy, którzy skończyli 65. rok życia dostawali bony o równowartości 300 złotych, które mogli realizować w placówkach leczniczych lub kulturalnych. Forma ta jednak została zmieniona, ponieważ emeryci skarżyli się, że za bon nie mogą kupić potrzebnych im leków.