Ryanair będzie szkolił pilotów w Polsce. Chętni zapłacą prawie 60 tys. euro

Jedna z największych europejskich tanich linii lotniczych uruchomi program szkolenia pilotów w Polsce. Ryanair będzie uczył swoich pilotów w łódzkim ośrodku Bartolini Air.
Zobacz wideo

Jak podaje portal wnp.pl Ryanair będzie szkolił pilotów we współpracy z lotniskami w Łodzi i Olsztynie oraz z ośrodkiem Bartolini Air. W ciągu najbliższych czterech lat przewoźnik chce przeszkolić ponad 300 nowych pilotów.

Ryanair chce przeszkolić ponad 300 swoich pilotów w Polsce

Ośrodek Bartolini Air współpracuje z Ryanairem w ramach programu Ryanair Mentored Pilots przeznaczonego dla kandydatów na pilotów z Polski oraz Europy. Program szkoleniowy ma trwać 18 miesięcy. Po tym czasie kadeci przystąpią do szkolenia na typ samolotu Boeing 737.

Dyrektor rozwoju Ryanaira John Dooly podkreślił podczas konferencji prasowej: - Jesteśmy pod wrażeniem firmy Bartolini Air, która ma 13 nowoczesnych maszyn. Oglądaliśmy też ośrodki szkoleniowe w Łodzi i na Mazurach - są na najwyższym poziomie. Słuchacze będą szkoleni według standardów Ryanaira, aby móc jak najszybciej dołączyć do naszej kadry pilotów.

Ośrodek Bartolini Air w Łodzi jest jednym z największych ośrodków szkolenia pilotów w Polsce i certyfikowanych przez EASA (Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego) w Europie Środkowej. Co roku tylko w tej placówce wykonywanych jest ponad 25 tysięcy operacji lotniczych. Do tej pory przeszkolonych zostało 1,5 tysiąca pilotów z 56 krajów. Koszt szkolenia dla kandydatów zaczynających naukę od zera wynosi 59,9 tysięcy euro.

Ryanair to jedna z największych, tanich linii lotniczych w Europie. Holding jest właścicielem linii Ryanair DAC, Lauda, Buzz, Malta Air i Ryanair UK. Rocznie firma ta przewozi ponad 153 miliony pasażerów na całym świecie. We flocie przewoźnika znajduje się 475 samolotów. Do 2024 roku Ryanair chce zwiększyć ruch o ponad 200 milionów pasażerów. W tym celu zakupił 210 Boeingów 737.