Jest nowy szef Narodowego Funduszu Zdrowia. Adam Niedzielski za Andrzeja Jacynę

18 lipca Rada Narodowego Funduszu Zdrowia przyjęła rezygnację Andrzeja Jacyny ze stanowiska prezesa NFZ. Jako pełniący obowiązki zastąpi go, wytypowany przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, Adam Niedzielski. Dotychczas pełnił on rolę zastępcy prezesa ds. operacyjnych.
Zobacz wideo

Minister Szumowski zapowiedział, że po rezygnacji Andrzeja Jacyny z pełnionej funkcji zostanie rozpisany konkurs na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Do tego momentu funkcję szefa piastował będzie Adam Niedzielski. Jak donosi serwis Polityka Zdrowotna, nową rolę Niedzielskiemu minister Szumowski miał zaproponować jeszcze w dniu przyjęcia rezygnacji Jacyny, który szefem NFZ był od 2018 r. - wcześniej przez dwa lata także był p.o. prezesa. 

Ekonomista z doświadczeniem w administracji

Niedzielski rozpoczął karierę w Funduszu ponad rok temu. Wcześniej nie pracował w ochronie zdrowia, a z wykształcenia jest ekonomistą po SGH. W NFZ był odpowiedzialny za kwestie organizacyjne, zajął się zaniedbywanym działem analizy danych, rozwiązaniami IT, stworzył ponadto centralny korpus kontrolerski. Stanowi młodszą część kadr NFZ, choć - jak sugeruje serwis - z powodu małego doświadczenia w ochronie zdrowia, nowego p.o. prezesa w ewentualnym konkursie mogą nie poprzeć związkowcy działającej w NFZ "Solidarności".

Przed pracą w NFZ Niedzielski by dyrektorem generalnym w Ministerstwie Finansów za czasów Ministra Finansów Mateusza Morawieckiego. Na przestrzeni lat od 2002 pełnił przeróżne funkcje w administracji publicznej. Był m.in. doradcą ekonomicznym w NIK, szefem Departamentu Finansów i Departamentu Kontrolingu w ZUS oraz radcą prezesa Zakładu czy dyrektorem Departamentu Strategii i Deregulacji w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Więcej o:
Komentarze (8)
Jest nowy szef Narodowego Funduszu Zdrowia. Adam Niedzielski za Andrzeja Jacynę
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 5 razy 5

  Andrzejowi Jacynie gratulujemy odprawy. Adamowi Niedzielskiemu gratulujemy przyszłej odprawy, która niebawem (są przecież następni chętni).

 • ian Kośki

  Oceniono 2 razy 2

  Do pana prezesa wszystkich prezesów prosimy nie mianować na to stanowisko Suskiego lub Terleckiego

 • domanecki

  Oceniono 1 raz 1

  warte podkreślenia doktor: nauk ekonomicznych, doświadczenie w zakresie finansów publicznych, ekspert w zakresie wykorzystywania metod ilościowych i systemów informacyjnych;
  może się nie znam, ale wydaje mi się, że brzmi to jednak bardzo merytorycznie; nie wydaje się, że wysokie kompetencje mogą przeszkadzać związkom zawodowym;
  życzę powodzenia, NA ZDROWIE!!!

 • alf7red7

  Oceniono 1 raz 1

  Tak uściślając, to Jacyna ponad dwa lata był p.o. prezesa, i tylko rok prezesem. A jak ten nowy, też p.o.?

 • Krzysztof Laudencki

  Oceniono 3 razy 1

  Witam wszystkich przygłupów PISowych ! Co tam dzisiaj u was słychać ? Tępe tłuki.

 • zkaczejzupy

  0

  Zawsze niedziela w nierzadzie.
  Nadgorliwy gowniarz sluzbista bedzie teraz jezdzil, kontrolowal, wyrzucal nieubezpieczonych ze szpitalnych lozek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX