W Rosji przygotowują ustawę ograniczającą prawo własności. Protesty w Moskwie

Rosyjski parlament przygotował ustawę ograniczającą prawo własności. Przeciwko nowemu prawu protestuje antyputinowska opozycja i część zwolenników partii komunistycznych. Przed gmachem Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu zorganizowano pikiety.

Projekt ustawy daje lokalnym władzom prawo zajęcia nieruchomości bez wyroku sądowego.

Te przepisy ograniczają, a nawet znoszą takie pojęcie, jak prywatna własność

- stwierdziła w rozmowie z radiem Echo Moskwy stołeczna deputowana Julia Galiamina. W jej ocenie, przyjęcie ustawy będzie oznaczało, że lokalna administracja może wywłaszczyć rodzinę, odbierając ziemię i dom, aby w tym miejscu wybudować coś innego.

Już wcześnie, w trakcie demonstracji zorganizowanej w związku z wyeliminowaniem niezależnych kandydatów z udziału w wyborach, lider opozycji Dmitrij Gudkow nazwał prokremlowskich urzędników "okupantami" i "agresorami".

Oni się odgrodzili od nas i chowają się w swoich pałacach. Są podobni do okupantów i mają jeden cel - okradać okupowany naród i za wszelką cenę utrzymać władzę

- oświadczył opozycyjny polityk.

Część rosyjskich komentatorów zauważa, że wraz z utratą społecznego poparcia władze Rosji coraz ostrzej traktują politycznych konkurentów i przyjmują ustawy coraz bardziej ograniczające konstytucyjne prawa obywateli.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (34)
W Rosji przygotowują ustawę ograniczającą prawo własności. Protesty w Moskwie
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 18 razy 16

  W Polsce jak Kaczynski i PIS utrzymaja sie przy wladzy, takie ustawy, w takiej czy innej formie tez beda mozliwe, zreszta juz takie pomysly, zwlaszcza w stosunku do przedsiebiorcow, weszly juz w zycie.

 • dublet

  Oceniono 11 razy 11

  W Wolsce bez zgody sądu może nas podsłuchiwać i podglądać każdy ze STASI lub innych służb, a nawet zwykły działacz Partii! To czysty PRL!

 • jael53

  Oceniono 12 razy 10

  Za chwilę zacznie się kombinowanie, jak się do tego zabrać w Warszawie. O ile już się tego n ie robi - bo przecież ograniczenia w prawie własności rolnej wprowadzono, i to bez większego gadania.

 • student_zebrak

  Oceniono 6 razy 6

  niedlugo u nas

 • czarna_zoska

  Oceniono 6 razy 6

  Oooooo czyli nasi dostali nowy pomsł. Jak wygraja, na bank to samo wprowadza w Polsce.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 6 razy 6

  "Oni się odgrodzili od nas i chowają się w swoich pałacach. Są podobni do okupantów i mają jeden cel - okradać okupowany naród i za wszelką cenę utrzymać władzę"
  Ot i cały komentarz

 • pieknyinaczej

  Oceniono 5 razy 5

  do student_zebrak - jak niedługo ???? - Już to jest u nas - specustawa o Westerplatte !!!! Co robi innego jak nie odbiera ziemię samorządowi i daje ją rządowi !!!! Precedens jest !!! Nowa specustawa może być że tereny na których jest IKEA zostają własnością Państwa i można już burzyć lewackie Ikee .

 • polak66maly

  Oceniono 4 razy 4

  w Wolsce niedlugo tez taka bedzie.

 • zegrz

  Oceniono 4 razy 4

  Za rok, dwa wywłaszczy się kogo trzeba i na tym miejscu śliniący się do Rosji Niemcy, Włosi czy Francuzi postawią swoje fabryki.
  Które potem się na podstawie tej samej ustawy wywłaszczy na korzyść odpowiedniego Iwana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX