PKP Intercity będzie mieć nową usługę. Rezerwacja miejsca jak w samolocie

PKP Intercity jeszcze w tym roku wprowadzi system zakupu biletów z wizualizacją wolnych miejsc - tak jak przy rezerwacji miejsc w samolotach. Taką nowość zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Dziś osoby kupujące bilet na pociąg PKP Intercity mogą wybrać tylko, czy wolą miejsce przy oknie czy od strony korytarza. Jednak to ma się wkrótce zmienić i, jak ma nadzieję minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, już w listopadzie ruszy aplikacja z wizualizacją wolnych miejsc w wagonie. Pasażerowie będą mogli wybrać więc konkretne miejsce jak np. w samolocie czy w kinie.

Początkowo usługa ma być dostępna wyłącznie na połączeniach obsługiwanych przez składy Pendolino, Dart i Flirt, a docelowo - na wszystkich. 

PKP Intercity z mObywatelem

Dwa dni temu PKP Intercity poinformowało także, że honoruje już w swoich pociągach aplikację mObywatel. Oznacza to, że pasażerowie korzystający z usług przewoźnika mogą się wylegitymować za pomocą smartfona, a nie plastikowym dowodem osobistym. 

Podczas kontroli biletów konduktor będzie sprawdzać, czy imię i nazwisko na bilecie jest zgodne z danymi zawartymi w aplikacji. W tej chwili korzysta z niej około 300 tysięcy osób. Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk zapewnił, że nie będzie trudności z potwierdzeniem swojej tożsamości ze smartfona. Zaznaczył, że nie wyobraża sobie takiej sytuacji, że ktoś z drużyn konduktorskich nie uznaje danych z aplikacji.

Więcej o:
Komentarze (68)
PKP Intercity będzie mieć nową usługę. Rezerwacja miejsca jak w samolocie
Zaloguj się
 • freejazzy

  Oceniono 19 razy 17

  A overbooking też wprowadzą? Oh, wait,.. w TLK już jest wprowadzony :)

 • stefffon

  Oceniono 14 razy 14

  a ja bym chcial kiedys moc kupic bilet na pociąg przez internet do Pragi albo Berlina... ah te marzenia....

 • spider78

  Oceniono 12 razy 12

  Niech lepiej dopracują obecny system aby dało się kupić bilet z 2+ przesiadkami, bo aktualnie to tylko z jedną przesiadką można. XXI wiek :)

 • stefan4

  Oceniono 9 razy 9

  > Taką nowość zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

  Minister? To teraz potrzeba aż ministra, żeby zapowiedzieć nowy sposób kupowania biletów w formalnie niezależnej spółce?

  Nowe wraca. Za komuny decyzja, czy postawić sławojkę w Głodowej Wólce, była podejmowana przez ministra i zatwierdzana przez Biuro Polityczne Partii. Potem mieszkańcom Głodowej Wólki wyjaśniano, że Warszawa się zgodziła, co jest wielkim zwycięstwem klasy robotniczej w historycznym sojuszu z inteligencją pracującą.

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 11 razy 9

  Tak? A potem i tak podjedzie zupełnie inny wagon, np. z przedziałami zamiast bezprzedziałowego, i cały wybór miejsc szlag trafi, a ci, którym miejsca zabraknie, będą siedzieć u ciebie na kolanach... ZNAMY TO Z PRAKTYKI!!!

 • lovepeacemusic

  Oceniono 9 razy 9

  Takie rzeczy powinny być wprowadzane po cichu, bez zbędnego szumu, bo to trochę wstyd, ze do tej pory to nie działało. A tak, może ktoś się nie zorientował i będzie myślał, ze od 10 lat tak można?

 • big_chlebowski

  Oceniono 9 razy 9

  Niech one, te pociągi, chociaż punktualne bedą. To na początek wystarczy.

 • szybka.konopia

  Oceniono 10 razy 8

  Proponuję wejść na leoexpress.com i porównać proces zakupu biletu u prywatnego przewoźnika na wolnym rynku z procesem na intercity.pI - przewoźnika na rynku regulowanym. Proponuję przy okazji porównać ceny i wyciągnąć wnioski.

 • zd46

  Oceniono 7 razy 7

  Tak, tak, minister Adamczyk dawno odleciał. Punktualność pod "zdechłym Azorem", niesolidność Dworczyka a miejsca będą rezerwowane, jak miejsca na PiS-owyc listach wyborczych. Nie wiem tylko czy rezerwacji będziemy dokonywać na Nowogrodzkiej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX