Bank już nie chce obsługiwać klientów. Daje nawet 800 zł, żeby rozwiązali umowy

DNB Bank Polska płaci klientom indywidualnym nawet 800 zł za to, aby ci... rozwiązali umowy o konta, karty kredytowe czy ubezpieczeń. Instytucja zmienia strategię i chce skupić się wyłącznie na obsłudze firm.

Bank próbuje grzecznie "wyprosić" klientów indywidualnych od siebie już od kilku miesięcy. W lipcu wręcz podbił stawkę, bo o ile wcześniej proponował w ramach kompensaty 300 zł, o tyle teraz już 600 zł.

Tyle zostaną klienci, którzy z własnej woli zamkną w DNB Banku Polska swoje konta osobiste (w tym walutowe) i oszczędnościowe, a także zrezygnują z kart do kont i kart kredytowych. Co więcej, jeśli ktoś ma też ubezpieczenie nieruchomości czy na życie, może dostać kolejne 200 zł. Oczywiście w przypadku np. kart kredytowych trzeba wcześniej spłacić zadłużenie na nich. 

DNB Bank Polska chce "pozbyć" się swoich klientów - osób fizycznych, bo zmienia strategię działania. Teraz planuje być "specjalistycznym bankiem korporacyjnym obsługującym największe firmy z wybranych sektorów gospodarki". Jeśli chodzi o klientów indywidualnych, to zostaną mu tylko spłacane przez klientów kredyty hipoteczne. W celu ich spłaty bank w miejsce dotychczasowych rachunków osobistych zakłada rachunki techniczne. 

Początkowo bank informował, że oferta za 600-800 zł jest aktualna do końca lipca. Jak się jednak dowiedzieliśmy w banku, już zapadła decyzja o jej przedłużeniu do 29 sierpnia.

Po 29 sierpnia DNB Bank już nie będzie zachęcał

Decyzja o zmianie profilu działalności DNB Banku dotknęła około 9,5 tys. klientów indywidualnych - posiadaczy produktów hipotecznych i innych produktów, tj. rachunków, kart płatniczych, ubezpieczeń na życie oraz nieruchomości. Jak donosi Monika Indra, Dyrektor Departamentu Zarządzania Bankowością Detaliczną w DNB Banku Polska, z dotychczasowych ofert "pożegnalnych" skorzystało ponad 70 proc. klientów. 

Wynika z tego, że nadal rezygnacji z produktów nie dokonało zapewne ok. 2,5 tys. osób. Co je czeka, jeśli nie zrobią tego do 29 sierpnia? Ich umowy zostaną wypowiedziane przez bank.

Klientom, którzy nie złożą dyspozycji do dnia 29 sierpnia 2019 r. bank wyśle wypowiedzenia umowy prowadzenia rachunków, kart oraz ubezpieczeń grupowych z początkiem września ze skutkiem na 31 października 2019 r. W przypadku kart kredytowych bank, po indywidualnych uzgodnieniach z klientami, wyznaczy terminy ich spłat. Będzie to jednak musiało nastąpić nie później niż do 31 grudnia 2019 r.

- informuje nas Monika Indra z DNB Banku Polska.

Volkswagen Bank Polska też tak zrobił

W 2018 r. podobną decyzję do tej DNB Banku podjął Volkswagen Bank Polska. On także postanowił zmienić profil działalności i wycofać się z oferowania kont osobistych klientom indywidualnym. z końcem listopada wypowiedział klientom umowy - ale tych i tak pozostała wtedy garstka, bo wcześniej bank przeprowadził kampanię informacyjną, łącznie z podsuwaniem promocyjnej oferty konta u swojej (niedawnej) konkurencji - w eurobanku.

Więcej o:
Komentarze (75)
Bank już nie chce obsługiwać klientów. Daje nawet 800 zł, żeby rozwiązali umowy
Zaloguj się
 • olafwrocek

  Oceniono 36 razy 32

  Za kilka lat (2-3) nowy zarząd DNB Nord Banku dokona przeglądu strategicznego opcji i będzie płacić klientom indywidualnym 300 złotych premii za otwarcie rachunku :-). Banki jadą po bandzie - od prawej do lewej.

 • kka69

  Oceniono 26 razy 26

  A wystarczyło poadniesc opłaty za prpwadzenie konta i wszyscy sami by uciekli z tego banku.

 • elinstal

  Oceniono 17 razy 15

  Czekam, aż DNB wypowie mi kredyt hipoteczny bez konieczności jego spłaty :)
  Dziwny to był bank, od pierwszego kontaktu i ciągle mnie zaskakuje.

 • alejagwiazd

  Oceniono 14 razy 12

  Mnie moj dawny bank Citi zamiast zaproponowac 800 zlotych po prostu podniosl oplaty gdy chcial sie mnie pozbyc

 • misiur

  Oceniono 9 razy 9

  Citek też tak zrobił daaawno temu. I wrócił do indywidualnych z podkulonymi ogonem dając nawet Gold Credit Card bez żadnych warunków.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 9 razy 7

  Mi PZU musiało dopłacić do polisy bezskładkowej, którą wycofali z rynku. Przez rok wydzwaniali z propozycjami jej wykupienia. Na tym polega umowa dwustronne.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 10 razy 6

  jeśli ktoś ma też ubezpieczenie nieruchomości czy na życie, może dostać kolejne 200 zł...W państwie prezesa który posiada nieruchomość za 4,900zł te 200 zł musi się wydawać majątkiem.

 • xyz_xyz1

  Oceniono 6 razy 4

  City Bank zrobił prościej tak ustalił prowizje i warunki zwolnienia z nich klientów jednocześnie likwidując prawie całkowicie jakiekolwiek oddziały że klienci sami uciekli za wyjątkiem tych pożądanych przez bank z odpowiednio wysokimi dochodami.

 • wilija

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystkie skandynawskie banki są w naszym regionie bardzo podejrzane, niektóre z nich mają współpracują z Rosją (afera Swedbanku). Na Litwie mamy wyłącznie banki skandynawskie. Jesienią 2017 DNB i Nordea połączyły się, tworząc nowy bank Luminor. Spośród dawnych 38 oddziałów DNB aż 33 dawne oddziały DNB pod logo Luminor Bank zostały otwarte pod tymi samymi adresami. Do tego czasu DNB Bank zamknął ponad 20 oddziałów na Litwie w ciągu ostatnich 1-2 lat.

  a DNB bank

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX