300 plus na wyprawkę szkolną. Do kiedy można składać wnioski?

Od 1 lipca można składać wnioski o przydzielenia dodatkowego świadczenia w wysokości 300 złotych na wyprawkę szkolną. Pieniądze w ramach programu "Dobry Start" trafią do rodzin najpóźniej we wrześniu.
Zobacz wideo

Program "Dobry Start" ruszył w zeszłym roku. Po raz drugi rodziny z dziećmi uczęszczającymi do szkół mogą złożyć wniosek o przydzielenie świadczenia 300 plus

300 Plus w ramach programu "Dobry start". Do kiedy można składać wnioski?

Wniosek o świadczenie 300 plus można składać od 1 lipca przez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia rodzice mogą wysyłać wnioski o przydzielenie świadczenia drogą tradycyjną (za pośrednictwem poczty lub składając dokumenty osobiście). Wnioski przyjmowane są tylko do 30 listopada.

300 Plus na wyprawkę szkolną. Komu przysługuje świadczenie?

Rządowy program "Dobry Start" przewiduje wypłatę jednorazowego świadczenia na wyprawkę szkolną dla uczących się dzieci i nastolatków. 300 plus mogą otrzymać rodziny, których uczące się dziecko nie skończyło 20 lat (lub 24 lat w przypadku osób niepełnosprawnych, wymagających kształcenia specjalnego czy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych). Dotyczy to więc uczniów następujących placówek: szkół podstawowych, dotychczasowych gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół artystycznych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, wychowawczych i rewalidacyjno-wychowawczych. Świadczenie 300 plus nie przysługuje studentom, przedszkolakom i uczniom zerówki. 

Program "Dobry Start" został rozszerzony o uczniów szkół dla dorosłych i szkół policealnych. Zmiany wejdą w życie 1 sierpnia 2019 roku i od tego dnia uczniowie uczęszczający do tych placówek mogą składać świadczenie o przyznanie im 300 plus. W tym roku mogą zrobić to tylko w sposób tradycyjny, jednak w kolejnych latach najprawdopodobniej będą mogły składać wnioski także online. 

Więcej o: