Polacy zalali urzędy wnioskami o "500 Plus" i "Dobry Start". Cztery miliony aplikacji

Ministerstwo Rodziny informuje o postępach związanych z programami "500 Plus" i "Dobry Start". Wnioski składane drogą elektroniczną cieszą się olbrzymią popularnością, jednak od czwartku o pieniądze można starać się w inny sposób.
Zobacz wideo

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w oficjalnym komunikacie poinformowało, że od początku lipca złożono już 2,5 mln wniosków o przyznanie świadczenia z programu "500 Plus" i 1,5 mln wniosków z programu "Dobry Star".

Tutaj półtora miliona dodatkowo osób złożyło wnioski. Świadczenie już trafiło do 756 tysięcy dzieciaków i w sumie daje nam to kwotę 345 milionów złotych.

- wyjaśniła szefowa resortu Bożena Borys-Szopa. 

Minister ponownie wyraziła nadzieję, że samorządy będą wypłacały świadczenia najszybciej, jak to będzie możliwe. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu w specjalnym liście skierowanym do pracowników odpowiedzialnych za obsługę programu apelowała, by środki były wypłacane sprawnie.

"500 Plus" i "Dobry Start" nie tylko elektronicznie

Do tej pory wnioski w ramach programów "500 Plus" i "Dobry Start" można było składać wyłącznie elektronicznie. Od czwartku (1 sierpnia) o pieniądze można jednak starać się w nowy sposób - wnioski o świadczenia przyjmowane są również w formie papierowej.

Minister Borys-Szopa stwierdziła, że część uprawnionych woli pójść do gminy i wypełnić wniosek "w relacji bezpośredniej".

Czytaj też: NIK o 500 plus: Zasada dotycząca samotnych rodziców była niezgodna z Konstytucją

Warto przypomnieć, że 1 sierpnia programem "Dobry Start" zostaną objęci także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych. "Oni mogą składać wnioski tylko w wersjach papierowych" - zaznaczyła szefowa resortu rodziny.