Kurs bitcoin - 05.08. Kryptowaluta na poziomie 11 tysięcy dolarów [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Kurs bitcoin - 05.08. O godzinie 10:20 za jednego bitcoina trzeba zapłacić ponad 11 tysięcy dolarów. Przed inwestowaniem w kryptowalutę ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego i Narodowy Bank Polski.
Zobacz wideo

Kurs bitcoina w poniedziałek mocno zyskał na wartości, ze jednego bitcoina płacono 11 715 amerykańskich dolarów, czyli prawie 10 proc. więcej niż w piątek. Wzrost jest mocny, ale do pokonania tegorocznego rekordu z przełomu czerwca i lipca na poziomie ponad 13 tys. punktów jeszcze jak widać trochę brakuje.  Nic również nie wskazuje na to, że pokonany zostanie dotychczasowy historyczny rekord. W grudniu 2017 roku kryptowaluta kosztowała blisko 20 tysięcy dolarów. Aktualny kurs bitcoina można sprawdzać za pośrednictwem strony investing.com.

Kurs bitcoina - 5 sierpnia.Kurs bitcoina - 5 sierpnia. fot. www.investing.com

Bitcoin jest najpopularniejszą z kryptowalut [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Bitcoin, zwany również "cyfrowym złotem", jest walutą elektroniczną umożliwiającą przeprowadzanie autoryzowanych transakcji za pomocą prywatnych kluczy kryptograficznych. Kryptowaluta wprowadzona została w 2009 roku i oparta jest na sieci peer-to-peer działającej w technologii blockchain. Bitcoiny mogą być natychmiast przesłane na adres dowolnego użytkownika tej sieci, bez względu na to w jakiej części świata się znajduje. Serwis Comparic.pl podaje, że na wartość rynkowa tej waluty pod koniec czerwca 2019 r. wynosiła ponad 200 mld dol.

KNF i NBP ostrzegają przed inwestowaniem w bitcoina

Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego od lipca 2017 roku ostrzegają przed inwestowaniem w kryptowalutę. Posiadanie wirtualnych walut wiąże się z dużym ryzykiem. Wśród nich wymienia się m.in. utratę środków w przypadku kradzieży oraz możliwość oszustwa. Niektóre firmy oferujące inwestycje w bitcoiny mogą działać w charakterze podobnym do piramid finansowych, co w krótkim czasie może wiązać się z utratą środków. Kolejnym ryzykiem są duże zmiany cen i brak gwarancji otrzymania środków. Pełen komunikat KNF znajduje się tutaj.

Więcej o: