Zygmunt Solorz z nowym pomysłem. Rusza z programem Czysta Polska

Jeden z najbogatszych Polaków, Zygmunt Solorz, powołał do życia stowarzyszenie Czysta Polska. - Czystego powietrza nie da się wyprodukować. Musimy wszyscy razem zacząć o nie dbać - komentuje założyciel Telewizji Polsat.
Polakom żyje się coraz lepiej, gospodarka ma się coraz lepiej, ludzie mają dostęp do wszelkich produktów czy usług. Ale lepszego powietrza nie da się kupić. Dlatego zapraszam wszystkich do zaangażowania się w Program Czysta Polska. Dla nas, naszych dzieci i wnuków. (...) Zawsze chciałem tworzyć i dawać ludziom to, czego potrzebują. A dzisiaj wszyscy potrzebujemy czystego powietrza. (...) Możemy zacząć od siebie, od prostych, codziennych czynności, od czegoś na co możemy mieć wpływ. Gdy sami nie będziemy się truć, to rzadziej będziemy chodzić do lekarza. Chciałbym, żeby każdy z nas na co dzień coś zrobił

- komentuje Zygmunt Solorz. Zwraca uwagę, że według danych Światowej Organizacji Zdrowia z końca 2018 roku, aż 36 spośród 50 miast Unii Europejskiej z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem znajduje się w Polsce.

Czym ma zajmować się Program Czysta Polska? Konkretnych pomysłów i planów na razie nie poznaliśmy. "Stowarzyszenie będzie miało na celu z jednej strony uświadamianie Polaków w jakim środowisku żyją, a z drugiej inspirowanie do dyskusji i działania. Stworzy z jednej strony forum debaty o różnych inicjatywach proekologicznych, a z drugiej ich wsparcia" - czytamy w komunikacie prasowym. Solorz zaprasza jednocześnie do współpracy m.in. organizacje ekologiczne, ekspertów, ludzi nauki czy przedstawicieli biznesu.

Solorz zaczyna od siebie

Już poprosiłem firmy, w których jestem zaangażowany, aby każda z nich przyjrzała się co moglibyśmy zrobić

- mówi Zygmunt Solorz. Donosi, że ZE PAK (Zespół Elektrowni "Pątnów-Adamów-Konin") "rozpoczął proces zmniejszenia udziału węgla w produkcji energii oraz rozwoju projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii".

Grupa Cyfrowy Polsat wprowadziła z kolei w ramach swojej floty samochody zeroemisyjne, zainstalowano w siedzibie firmy ładowarki elektryczne do samochodów, a także wprowadzono rozwiązania typu car-sharing. Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat informuje, że stworzy platformę komunikacyjną na czele z ekipą telewizyjną zajmującą się tematami ekologii.

Zygmunt Solorz bogacz

Zygmunt Solorz to drugi najbogatszy Polak według najnowszego zestawienia "Wprost". Jego majątek przekracza 10 mld zł. Liderem listy jest Michał Sołowow.

Czytaj więcej: Lista 100 najbogatszych Polaków "Wprost". Bardzo duży spadek Czarneckiego

Więcej o: