Niedziele handlowe w sierpniu 2019. Kiedy sklepy będą zamknięte?

Niedziele handlowe. Czy 11 sierpnia sklepy będą zamknięte? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i święta uchwalonej przez Sejm pod koniec 2017 roku.

Nowe prawo obowiązuje w Polsce od marca 2018 roku i ogranicza niedzielny handel w sklepach i galeriach handlowych. Ograniczenie jest jednak wprowadzane w życie stopniowo, tak więc w ubiegłym roku mieliśmy dwie niedziele handlowe w miesiącu - pierwszą i ostatnią, a w 2019 r. już tylko jedną - ostatnią. 

W przyszłym roku zakaz handlu będzie obowiązywał we wszystkie niedziele w miesiącu, oprócz tych wyznaczonych w ustawie. Niedzielami handlowymi będą więc wtedy dwie kolejne niedziele przed Bożym  Narodzeniem (13 i 20 grudnia) i jedna przed Wielkanocą (5 kwietnia). Handlować będzie też można też 26 stycznia, 26 kwietnia, 28 czerwca i 30 sierpnia. 

*W które niedziele będą czynne sklepy w 2019 roku, Obejrzyj nasz materiał wideo:

Niedziele handlowe. Czy 11 sierpnia 2019 r. to niedziela handlowa? 

Wracając jednak do 2019 roku. Zgodnie z ustawą, niedziela 11 sierpnia nie będzie niedzielą handlową. Zakupów nie zrobimy więc ani w Biedronce, ani w Auchan ani też np. w Ikea. Chyba że sklepy te będą znajdować się na terenie dworca kolejowego lub autobusowego (nie mylić z obszarem galerii handlowej). 

Poza tym, najpotrzebniejsze rzeczy zakupić będziemy też mogli w placówkach handlowych, które będą obsługiwane przez właściciela lub jego najbliższą rodzinę. Będą to więc zapewne małe sklepiki osiedlowe lub te zlokalizowane w małych miejscowościach. 

Czynne będą również restauracje, stacje benzynowe, strefy wolnocłowe, lodziarnie czy też apteki. Kupować wolno też oczywiście w sklepach internetowych. 

W jakie jeszcze niedziele będzie można handlować w 2019 roku? 

Co do najbliższej przyszłości, to warto wiedzieć także, że w tym roku niedzielami handlowymi będą jeszcze: 25 sierpnia, 29 września, 27 października, 24 listopada, 15 grudnia, 22 grudnia, 29 grudnia.

Więcej o:
Komentarze (4)
Niedziele handlowe w sierpniu 2019. Kiedy sklepy będą zamknięte?
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 1 raz 1

  Bmt sygnuje już artykuły o handlowych niehandlowych niedzielach Passat Zmień sobie inicjał na BMW

 • matadore1

  0

  W którą ostatnią niedzielę sirpnia otwarte są sklepy, rebus dla czytelników gw!!!

 • pH5.5 pH,5.5

  0

  bmt to piszę z rozmachem !aż się nie chce iść do marketów. .

 • art999

  Oceniono 1 raz -1

  Czy naprawdę nikt wam nie powiedział, że ten greps jest żenujący? Skretynienia ogarnia gazetę. Może zamiast niedzielach handlowych na tapetę weźmiecie swoje teksty i wreszcie zatrudnicie kompetentnego redaktora prowadzącego znającego ortografię i składnię języka polskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX