Kurs bitcoin - 20.08. Wynagrodzenia w kryptowalutach - pomysł Nowej Zelandii [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Kurs bitcoin - wtorek 20.08. O godzinie 7:40 za jednego bitcoina trzeba zapłacić 10 836 dolarów. Wczoraj o tej samej godzinie średni kurs bitcoina wynosił 10 392 dolarów. Niecałe dwie godziny później kryptowaluta zanotowała najwyższy skok i od tamtej pory utrzymuje się w okolicach 10 600 - 10 800 dolarów za jednego bitcoina. Przypominamy, że NBP i KNF podtrzymują komunikat z 2017 roku ostrzegający przed inwestowaniem w wirtualne waluty.
Zobacz wideo

W ciągu ostatniej doby zauważalne jest stopniowe umacnianie się kryptowaluty, która we wtorek 20 sierpnia o godzinie 7:40 osiągnęła poziom 10 836 dolarów amerykańskich. Bitocoin powoli powraca do większej stabilizacji po tym, jak w zeszłym tygodniu po notowaniach przekraczających 12 tysięcy dolarów, cena za jednego bitcoina spadła do 9,6 tysięcy dolarów. Według prognoz ekonomistów w tym tygodniu bitcoin będzie zmierzał w kierunku 11 tysięcy dolarów.

Kurs bitcoin - wtorek 20.08Kurs bitcoin - wtorek 20.08 fot. pl.investing.com

Bitcoin jedną z form wypłaty wynagrodzenia w Nowej Zelandii [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Urząd Skarbowy Nowej Zelandii opracował regulacje, na podstawie których pracodawcy będą mogli wypłacać pensje i premie swoim pracownikom w kryptowalutach. Jak podaje "Business Insider" potencjalnie każdy obywatel będzie mógł ubiegać się o wypłatę wynagrodzenia w walutach wirtualnych. Wypłata może zostać zrealizowana w bitcoinach w całości lub tylko częściowo. Taka regulacja może być bardzo korzystna dla samych pracowników - pracodawcy muszą zapłacić urzędowi standardowy podatek, ale pracownik może zaoszczędzić na swojej pensji dzięki temu, że w Nowej Zelandii nie istnieje podatek od zysków kapitałowych. Regulacja ta ma wejść w życie już 1 września.

KNF i NBP ostrzegają przed inwestowaniem w bitcoina

Od 2017 roku Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego podtrzymują ostrzeżenie dotyczące inwestowania w wirtualne waluty. Zgodnie z lipcowym komunikatem zakup kryptowalut obarczone jest ryzykiem inwestycyjnym, a zwłaszcza w kwestiach dotyczących utraty środków czy ryzyka powierzenia swoich zasobów firmom działającym na podstawie piramid finansowych.

Więcej o:
Komentarze (7)
Kurs bitcoin - 20.08. Wynagrodzenia w kryptowalutach - pomysł Nowej Zelandii [cena bitcoin, btc, bitcoin price]
Zaloguj się
 • psitkacz

  Oceniono 7 razy 5

  A ja przestrzegam przed inwestowaniem w PLN - to jest dopiero wirtualna waluta

 • druga_wieza

  Oceniono 2 razy 2

  Pensja w btc? A jak ustalona?
  Bo jeśli ustalimy równowartość stałej kwoty w NZD przeliczonej na BTC po kursie dnia, to pracodawcy to lata.
  Jeżeli jednak na umowie ma być stała kwota w BTC, to dla pracodawcy oznacza to naprawdę spore ryzyko kursowe.

  Zresztą w obu przypadkach to ruletka. Należy bowiem pamiętać, że każdy pracownik jeżeli nie jest kosmitą, potrzebuje opłacić czynsz, kupić jedzenie, ubranie, prąd, paliwo, zapłacić za bilety do kina/teatru, czy rachunek w knajpie. Dosyć trudno jest to zrobić posługując się inną walutą, niż obowiązująca w danym kraju, a już przejście na BTC to kuriozum. Zresztą i tak będzie to przeliczone przez sprzedawcę na miejscową walutę.

  Reasumując, otrzymywanie wypłaty w BTC jest bez sensu. Jeżeli ktoś bardzo chce, to może sobie sam trochę kupić.

 • aarspen

  Oceniono 1 raz -1

  Ktoś się zapędził w seo :)

 • losos_norweski

  Oceniono 5 razy -3

  Chyba ktoś w redakcji utopił kasę w Bitcoinie i teraz nagania ludzi bo jego torby już się robią za ciężkie by je dłużej trzymać a to się nie chce odbić.

 • dvla

  Oceniono 3 razy -3

  Bitcoin i forex idealne narzędzia do czesania Januszy :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX