Majątek rodziny Piotra Woźniaka-Staraka szacowany jest na miliardy złotych. Co się na niego składa?

Piotr Woźniak-Starak razem z mamą Anną Woźniak-Starak i ojczymem Jerzym Starakiem, są jedną z najbogatszych rodzin w Polsce. Ich majątek szacowany jest obecnie na 5,9 miliardów złotych.

Zgodnie z ostatnim rankingiem "Forbesa" rodzina Woźniak-Staraków zajmuje trzecie miejsce wśród najbogatszych rodzin w Polsce. Ich majątek warty jest prawie 6 mld złotych. Na podium wyprzedzili ich tylko Grażyna, Dominika i Sebastian Kulczykowie oraz Zygmunt Solorz z dziećmi Aleksandrą, Tobiasem i Piotrem. Ich majątek oceniany jest kolejno na 15,7 mld zł i 10,1 mld zł.

Majątek rodziny Woźniak-Starak szacowany jest na prawie 6 mld złotych. Czym zajmują się jedni z najbogatszych ludzi w Polsce?

Największe zyski majątku rodziny przynosi firma farmaceutyczna Polpharma, której założycielem jest Jerzy Starak. Jest to jeden z największych polskich producentów leków i substancji farmaceutycznych. Jest m.in. producentem takich środków jak Ibufen, Etopiryna, Polopiryna, Skorbolamid czy Ranigast. W 2012 roku Polpharma wykupiła pakiet większościowy akcji Polfy Warszawa S.A., która jest znanym producentem Acardu, Allertecu i Xylogelu. W ubiegłym roku firma obecna była na 35 rynkach. Niemal 50 procent przychodu firmy stanowią wpływy pochodzące z transakcji międzynarodowych. Zakłady produkcyjne Polpharmy zlokalizowane są w Polsce, Rosji i Kazachstanie.

Anna Woźniak-Starak jest z kolei właścicielką restauracji Belvedere zlokalizowanej w warszawskich Łazienkach Królewskich. Dodatkowo posiada liczne nieruchomości i działa sztuki, m.in. obrazy Wojciecha Fangora czy rzeźby Xaverego Dunikowskiego i Magdaleny Abakanowicz. Wspiera także spółki zajmujące się m.in. produkcją filmową.

Tą ostatnią działalnością zajmuje się także Piotr Woźniak-Starak. Mężczyzna jest założycielem firmy Watchout Studio, która realizuje materiały filmowe, reklamowe i promocyjne. 39-latek był producentem takich filmów jak "Bogowie", "Sztuka Kochania, historia Michaliny Wisłockiej" czy "Big Love".

Więcej o:
Komentarze (27)
Majątek rodziny Piotra Woźniaka-Staraka szacowany jest na miliardy złotych. Co się na niego składa?
Zaloguj się
 • starsailor3

  Oceniono 18 razy 18

  I co z tego? Nie żyje tak samo jak ci z majątkiem szacowanym na 590 zł. Tyle są warte te wasze pieniądze!

 • minkat

  Oceniono 18 razy 14

  czy tylko ja mam wrazenie, ze ten artykul jest w tych okolicznosciach conajmniej niesmaczny?

 • maciejwscieklica

  Oceniono 10 razy 8

  ten majątek, jak inne podobnych, "wypracowany" został jeszcze w PRLu i nazywał sie wtedy firmy polonijne
  a Łazienki, zawłaszczone z frico, nadal nie do ruszenia
  ba, z lubością przez kolejne ekipy wykorzystywane na efektowne imprezy

 • carolina_reaper

  Oceniono 15 razy 7

  Wszyscy zainteresowani wiedza jakim majatkiem dysponuja Starakowie, niejasne natomiast jest jak do tego majatku doszli bo na pewno nie uczciwa praca.

 • czerski.fake

  Oceniono 5 razy 5

  "taki był mądry, a teraz umiera"....

 • farcry3

  Oceniono 4 razy 4

  Spółki polonijne, współpraca z SB... kto pamięta tamte czasy i chce pamiętać to wie, jak powstawały wtedy fortuny. Na pewno nie z ciężkiej pracy.

 • intelig1

  Oceniono 4 razy 4

  Cytując piosenkę Edyty Geppert: "Jakie życie, taka śmierć - nie dziwi nic..."

 • chiton

  Oceniono 12 razy 4

  bogaci ,bo rozkradli nasz polski majatek narodowy ,okupiony cięzką pracą zwyklych Polaków ,kiedy budowało jaśnie ,państwo posiadłość na mazurach ,płacili okolicznym chłopom jak niewolnikom grosze ,najniższą stawkę ,ziemia pewnie po PGRach ,kupiona za bezcen /dziękujemy ci balcerowicz/.Małzeństwo jak widac ,jego i tej szulim jak widac nie bylo udane,chłopczyk szukał nowych wrażeń ,zresztą szulim ,chyba o tym wiedziala ,bo chciala sama wrócić do Warszawy,bez niego.Jaśnie panicz jak widać nie przepuszczał pokojówkom ,kelnerkom tzw plebsowi,,,producen tem fil owym ,,został tylko dzięki Szulim,on nic nie potrafił ,tylko balowac,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX