Majątek rodziny Piotra Woźniaka-Staraka szacowany jest na miliardy złotych. Co się na niego składa?

Piotr Woźniak-Starak razem z mamą Anną Woźniak-Starak i ojczymem Jerzym Starakiem, są jedną z najbogatszych rodzin w Polsce. Ich majątek szacowany jest obecnie na 5,9 miliardów złotych.
Zobacz wideo

Zgodnie z ostatnim rankingiem "Forbesa" rodzina Woźniak-Staraków zajmuje trzecie miejsce wśród najbogatszych rodzin w Polsce. Ich majątek warty jest prawie 6 mld złotych. Na podium wyprzedzili ich tylko Grażyna, Dominika i Sebastian Kulczykowie oraz Zygmunt Solorz z dziećmi Aleksandrą, Tobiasem i Piotrem. Ich majątek oceniany jest kolejno na 15,7 mld zł i 10,1 mld zł.

Majątek rodziny Woźniak-Starak szacowany jest na prawie 6 mld złotych. Czym zajmują się jedni z najbogatszych ludzi w Polsce?

Największe zyski majątku rodziny przynosi firma farmaceutyczna Polpharma, której założycielem jest Jerzy Starak. Jest to jeden z największych polskich producentów leków i substancji farmaceutycznych. Jest m.in. producentem takich środków jak Ibufen, Etopiryna, Polopiryna, Skorbolamid czy Ranigast. W 2012 roku Polpharma wykupiła pakiet większościowy akcji Polfy Warszawa S.A., która jest znanym producentem Acardu, Allertecu i Xylogelu. W ubiegłym roku firma obecna była na 35 rynkach. Niemal 50 procent przychodu firmy stanowią wpływy pochodzące z transakcji międzynarodowych. Zakłady produkcyjne Polpharmy zlokalizowane są w Polsce, Rosji i Kazachstanie.

Anna Woźniak-Starak jest z kolei właścicielką restauracji Belvedere zlokalizowanej w warszawskich Łazienkach Królewskich. Dodatkowo posiada liczne nieruchomości i działa sztuki, m.in. obrazy Wojciecha Fangora czy rzeźby Xaverego Dunikowskiego i Magdaleny Abakanowicz. Wspiera także spółki zajmujące się m.in. produkcją filmową.

Tą ostatnią działalnością zajmuje się także Piotr Woźniak-Starak. Mężczyzna jest założycielem firmy Watchout Studio, która realizuje materiały filmowe, reklamowe i promocyjne. 39-latek był producentem takich filmów jak "Bogowie", "Sztuka Kochania, historia Michaliny Wisłockiej" czy "Big Love".

Więcej o: