Rodzina 500 plus. Jak sprawdzić status wniosku o przyznanie świadczenia 500 plus?

1 lipca ruszył program 500 plus na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego. Miliony rodziców złożyło odpowiednie dokumenty, ubiegając się o świadczenie, jednak wielu z nich wciąż czeka na decyzję odpowiedniego urzędu. W jaki sposób sprawdzić status swojego wniosku o przyznanie świadczenia 500 plus?
Zobacz wideo

Przypomnijmy, że chcąc skorzystać z programu Rodzina 500 Plus, należy złożyć odpowiedni wniosek, b oświadczenie to nie przysługuje z urzędu. Rodzice mogą to zrobić za pośrednictwem strony internetowej banku, portalu Emp@tia albo platformy usług elektronicznych ZUS. Wniosek o 500 Plus można złożyć również za pośrednictwem poczty lub osobiście w urzędach wskazanych w gminach.

Jak sprawdzić status wniosku 500 plus?

To, w jaki sposób można sprawdzić status wniosku o przyznanie świadczenia 500 plus, zależy od tego, w jaki sposób złożyliśmy dokumenty. Osoby, które złożyły wniosek o 500 plus za pośrednictwem portalu Emp@tia, mogą sprawdzić status wniosku w skrzynce odbiorczej w tym serwisie internetowym. Rodzice, którzy postanowili złożyć wniosek o 500 plus za pośrednictwem banku, strony ZUS lub w urzędzie, muszą kontaktować się z organem prowadzącym w swojej gminie (np. z Miejskim lub Gminnym Ośrodkiem Pomocy społecznej).

Rodzina 500 plus. Kiedy zostanie wypłacone świadczenie?

Wypłata świadczenia wychowawczego uzależniona jest od miesiąca, w którym zostanie złożony wniosek.

 • Złożenie wniosku w okresie lipiec – sierpień 2019 roku oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 października 2019 roku.
 • Złożenie wniosku we wrześniu 2019 roku oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 30 listopada 2019 roku.
 • Złożenie wniosku w październiku 2019 roku oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od października, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 grudnia 2019 roku.
 • Złożenie wniosku w listopadzie 2019 roku oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od listopada, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 stycznia 2020 roku.
 • Złożenie wniosku w okresie od 1 grudnia 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od miesiąca złożenia wniosku, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 29 lutego 2020 roku.
Więcej o:
Komentarze (6)
Rodzina 500 plus. Jak sprawdzić status wniosku o przyznanie świadczenia 500 plus?
Zaloguj się
 • cozaroznica

  0

  panie kolego antyczerwony123, porozmawiaj z rodzicami nt. czerwonych i zapytaj się czy nie mają czasami deja vu

 • antyczerwony123

  Oceniono 10 razy -6

  Szanowna redakcja Wybiorczej raczyla sie pomylic, ten artykul nie powinien sie ukazac na gazeta.pI,. boniewaz czytelnicy tej strony internetowej rzygaja gesto i czesto ogromnym hejtem na 500+ oraz PiS.

  Zatem, jak domniemywam, ze wzgarda odrzucaja te ochlapy i jalmuzne i odsylaja pieniadze z powrotem tym wstretnym PiSiorom, prawda?

  Chyba jestescie ludzmi honoru, lemingi, czyz nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX