Alior Bank zapowiada zmiany. Nowy system logowania i autoryzacji transakcji

Alior Bank poinformował swoich klientów, że już wkrótce wejdą w życie nowe zasady dotyczące logowania się do bankowości internetowej. Aby wejść na swoje konto, nie wystarczy już login i hasło. Potrzebny będzie także kod SMS.
Zobacz wideo

Alior Bank zwiększa zabezpieczenia dot. bankowości elektronicznej ze względu na wchodzące w życie przepisy o tzw. silnym uwierzytelnieniu. Przyczyną bankowej rewolucji jest unijna dyrektywa PSD2, która wejdzie w życie w połowie września. Ze względu na tę zmianę prawa podobne nowości dotyczące logowania i autoryzacji transakcji będą wprowadzać wszystkie banki. 

Zmiany w Alior Banku. Co piąta transakcja Blik będzie wymagała dodatkowej autoryzacji

Alior Bank poinformował swoich klientów o wprowadzanych zmianach. Inaczej będzie wyglądać m.in. proces logowania. Aby wejść na swoje konto w bankowości internetowej potrzebny będzie login i hasło, ale także podanie kodu SMS lub zatwierdzenie logowanie w aplikacji mobilnej banku. 

Bank zapowiedział także zmiany dotyczące przelewów. Kiedy zmieni się system autoryzacji, klienci chcący wysłać pieniądze przez internet będą musieli potwierdzić transakcję za pomocą jednorazowego kodu SMS lub poprzez autoryzację mobilną, np. odciskiem palca lub przy pomocy systemu rozpoznawania twarzy. Alior umożliwi klientom zatwierdzanie operacji aplikacją mobilną w przypadku, gdy telefon nie będzie podłączony do internetu. Aby skorzystać z tego rozwiązania, w systemie transakcyjnym będzie można wygenerować kod QR, który następnie trzeba zeskanować aplikacją mobilną banku. Alior zapowiedzia również że zmienią się zasady zlecania transakcji w ramach szybkiej płatności Blik - co piątą taką transakcję trzeba będzie potwierdzić kodem PIN, odciskiem palca lub FaceID

Więcej o:
Komentarze (11)
Alior Bank zapowiada zmiany. Nowy system logowania i autoryzacji transakcji
Zaloguj się
 • steefann

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe czy przygotowali aplikację na symbiana. Korzystam z nokii E72 i nie wiem czy da radę obsłużyć.

 • menisk24

  Oceniono 4 razy 2

  Bardzo ciekawe, do autoryzacji przelewu potrzebna aplikacja, a więc i smartfon. A jeśli ktoś, jak np. mój ojciec lat 86, nie ma smartfona tylko zwykły telefon, a konto w Aliorze ma, to co? W wieku 86 lat ma się uczyć obsługi smartfona, który do niczego nie jest mu potrzebny?? Zresztą, co to kurna jest, przymus posiadania smartfona??? Żegnaj durny aliorze

 • boniface

  Oceniono 1 raz -1

  Eksperymentuja. Zanim w Europie weszły karty z płaceniem bez PINu do kwoty 50 zł to testowano ten system w Polsce i Rumunii :) a teraz to! A co jak ktoś zgubi telefon lub po prostu w świecie zepsuje mi się? Jak wtedy otrzymać swoje? Lub zrobić przelew?
  HSBC / National Bank i wiele innych w Anglii wydaja swoim klientom indywidualne elektroniczne tokeny które generują kody za każdym razem kiedy logują się. W Polsce to byłby problem :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX