CBA: prezes spółki Grzegorz Ś. zatrzymany - podejrzenie wyprowadzenia 96 mln zł

Agenci z delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku zatrzymali na terenie Mazowsza i Dolnego Śląska trzy osoby podejrzewane o działanie na szkodę akcjonariuszy i właścicieli grupy kapitałowej. Zatrzymani, w tym Grzegorz Ś., mieli doprowadzić do szkody w wysokości 96 milionów złotych.
Zobacz wideo

Zatrzymani związani byli z działalnością w grupie kapitałowej, w skład której wchodziły spółki zajmujące się branżą biopaliw oraz branżą spirytusową. Jednym z podejrzanych jest prezes zarządu całej grupy Grzegorz Ś. CBA nie podaje nazwy firmy.

CBA: szkoda w wysokości 96 mln zł. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby związane z działalnością w grupie kapitałowej

Według ustaleń śledztwa zatrzymani działali na szkodę akcjonariuszy i właścicieli grupy kapitałowej. Mieli nadużywać swoich uprawnień i wyprowadzać "składniki majątkowe" spółek - mienie ruchome, nieruchomości, papiery wartościowe i prawa majątkowe dużych wartości.

Majątek ten wyprowadzany był do polskich i zagranicznych podmiotów kontrolowanych przez prezesa Grzegorza Ś. Według wstępnych szacunków CBA doprowadziło to do powstania szkody w wysokości 96 milionów złotych.

CBA zarządziło przeszukania w 13 lokalizacjach w siedzibach spółek i kancelariach prawnych na Dolnym Śląsku, Wielkopolsce i Mazowszu. Zabezpieczane są nośniki danych i dokumentacja. Zatrzymani niebawem zostaną przewiezieni do Prokuratury Krajowej w Białymstoku, gdzie usłyszą zarzuty.