CBA zatrzymało sześć osób. Wśród podejrzanych były wiceszef ABW

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób w związku z podejrzeniem poświadczenia nieprawdy w wystawianych fakturach za usługi doradcze. Jedną z zatrzymanych osób jest były zastępca szefa ABW.
Zobacz wideo

Sprawa, którą zajmuje się gdańska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie dotyczy poświadczania nieprawdy w fakturach za usługi doradcze, świadczone na rzecz trzech spółek: z Warszawy, Starachowic i Sokołowa.

CBA zatrzymało sześć osób. Wprowadziły do obiegu fikcyjne faktury na łączną kwotę ok. 300 tys. zł

"Agenci CBA zatrzymali wczoraj sześć osób, w tym byłego Zastępcę Szefa ABW w latach 2008-2013, trzy osoby z jego najbliższego otoczenia, udziałowca spółki i Prezesa Zarządu spółki" - czytamy w komunikacie CBA. Funkcjonariusze przeszukali także mieszkania zatrzymanych oraz miejsca, w których przechowywali dokumentację firmową. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani wprowadzali do obiegu fikcyjne faktury na usługi doradcze, a łączna suma tych faktur to niemal 300 tys. zł. Proceder miał trwać od lipca do grudnia ubiegłego roku. 

Więcej o:
Komentarze (43)
CBA zatrzymało sześć osób. Wśród podejrzanych były wiceszef ABW
Zaloguj się
 • krzycho-to-ja

  Oceniono 21 razy 15

  Posłowie PISu pobierają kilometrówki nie mając samochodu czy nawet prawa jazdy.. a nikt się nimi nie zajmuje. No cóż.. ale przecież swoich nie będą karać..

 • kralik111

  Oceniono 21 razy 15

  Poslowie Prawa i Sprawiedliwosci robia to nagminnie, dlaczego zaden z tych zlodzieji nie zostal do tej pory aresztowany?

 • emsi2020

  Oceniono 12 razy 12

  Prezes PiS dopuścił się oszustwa i wyłudzenia na znaczne kwoty i nikt go dotąd nawet nie przesłuchał. Tak wygląda sprawiedliwość według PiS, o prawie nie wspominając.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 13 razy 11

  Jak VAT i CIT prawidłowo zapłacili to trudno będzie podważyć to doradztwo.

 • emsi2020

  Oceniono 14 razy 8

  Teraz Kaczyński zaaresztuje samego papieża, żeby tylko przykryć temat swoich afer. A tak naprawdę - warto zwrócić uwagę, co tam sejm w tym czasie uchwala, bo zawsze jak robią takie ruchy to coś przepychają - jakąś ustawkę albo budżecik...

 • remo29

  Oceniono 7 razy 7

  Wybory tuż-tuż, trzeba szybciutko dać ciemnemu ludowi jakieś igrzyska. Podpowiadam: znaleźć na CITO sobowtóra Tuska i zrobić w TVP taki teatr telewizji, gdzie Tusk-sobowtór przyznaje się do zamachu w Smoleńsku. Ciemny lud będzie wniebowzięty, jak Duda na widok śniegu.

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 9 razy 3

  Jakieś małe te aferki z opozycją w tle. Tu 300k pln tam 200k pln. To są grosiki w porównaniu do Bizancjum jakie uprawia PiS i jego ludzie. Najlepiej rozdaje się nieswoją kasę. Morawiecki mówi, że nie będzie deficytu tylko ciekawe czy poinformował ludzi, że przeksięguje kasę z OFE i będzie fajnie. A jak Tusk przeksięgował to był ogłoszony złodziejem największym. No ale oczywiście lud ciemny to kupi bo został sam zakupiony ochłapami kasy z socjalu i nie będzie marudził bo w sumie nie rozumie żadnych zagadnień finansowych tylko powtarza co w telewizorze powiedzieli a wiadomo, że telewizja nie może kłamać bo jak to tak.

 • ad2009

  Oceniono 7 razy 3

  szukali zupelnie czego innego: "wyjscia" na Wojtunika.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 4 razy 2

  A w ilu państwowych spółkach mamy wszelkiej maści krewnych i znajomych królika na etatach doradców, specjalistów, konsultantów, rzeczników, którzy biorą kasę, a de facto nic konkretnego nie robią ? Czy otrzymywanie publicznych pieniędzy w formie stałej pensji za nic nierobienie jest już OK ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX