Kursy walut 06.09 o godzinie 7. Cena franka spadła poniżej 4 zł [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowy kursy walut w piątek 6 września na godzinę 7. Za jedno euro trzeba dziś zapłacić 4,34 zł, z kolei za dolara - 3,93 zł. Funt szwajcarski wyceniany jest na 3,98 zł, natomiast cena brytyjskiego funta brytyjskiego kształtuje się na poziomie 4,84 zł.
Zobacz wideo

Narodowy Bank Polski opublikował wczoraj tabele średnich kursów walut, które obowiązują do południa. Jeżeli porównamy je do poprzednich, zobaczymy, że euro, frank szwajcarski i brytyjski funt nieco się umocniły, z kolei amerykański dolar stracił na wartości.

Średni kurs walut NBP- piątek 06.09.2019 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]: 

NBP opublikuje zaktualizowane tabele średnich kursów walut między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co wypłynie na cenę dolara, euro i brytyjskiego funta?

6 września będzie gorącym dniem dla dolara, m.in. dlatego, że przemawiać będzie dziś Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell, który nadzoruje krótkoterminowe stopy procentowe i ma olbrzymi wpływ na wartość amerykańskiej waluty. Co więcej, poznamy dziś dane nt. zmiany zatrudnienia i stopy bezrobocia w USA. Dla kursu euro istotne będą informacje o PKB Unii Europejskiej czy produkcji przemysłowej w Niemczech, natomiast ceną funta brytyjskiego może zachwiać m.in. publikacja danych dot. wskaźnika cen nieruchomości Halifax.

Więcej o: