InPost wstrzymuje wysyłkę SMS-ów. Sprawdź, jak teraz podejrzeć status paczki

InPost zmęczony podszywającymi się pod niego oszustami SMS-owymi podjął decyzję, aby zakończyć z powiadomieniami o przesyłkach w wiadomościach. Zachęca do zainstalowania dedykowanej aplikacji w smartfonie, która pozwoli podejrzeć status przesyłki. Co, gdy nie możesz lub nie chcesz tego robić?

Firma InPost poinformowała, że komunikaty o statusie przesyłki - dotyczące usługi kurierskiej, jak i popularnych Paczkomatów - nie będą już przesyłane poprzez SMS-y.

W związku z falą fałszywych SMS wstrzymujemy wysyłanie wiadomości związanych ze statusem przesyłki

- poinformował InPost.

Śledzenie trasy wyczekiwanej paczki ma być możliwe z użyciem aplikacji, ale nie każdy użytkownik musi chcieć sobie ją zainstalować. Co wtedy? Tym użytkownikom pozostaje strona internetowa InPost, która nadal da możliwość sprawdzenia statusu przesyłki. Jest to opcja być może mniej wygodna niż mobilna aplikacja, ale pozostawia klientowi wybór. Jest dostępne na stronie: inpost.pI/sledzenie-przesylek

>>> Aplikacje mobilne, które pomogą ci chronić dane. Zobacz nasz materiał wideo:

Zobacz wideo

Oszustwa "na InPost"

Oszuści wykorzystujący fałszywe powiadomienia SMS podszywali się w ostatnim czasie nie tylko pod InPost, ale też inne firmy kurierskie czy pocztowe. Fala wymuszeń była na tyle duża, że w lipcu eksperci z CERT Polska, firmy specjalizującej się w cyberbezpieczeństwie, ostrzegali przed kolejną kampanią SMS-ową. W tamtym czasie naciągacze podszywali się pod firmy InPost i OLX. Wykorzystując automatyczne grupowanie konwersacji wysyłali fałszywe wiadomości, które wyświetlały się wśród prawdziwych powiadomień, dlatego niektórym trudno było je odróżnić. Po przekierowaniu na fałszywy panel DotPay mogliśmy przelać pieniądze za usługę kurierską lub kupiony przedmiot, które w rzeczywistości były wysyłane do oszustów.

Więcej o:
Komentarze (65)
InPost wstrzymuje wysyłkę SMS-ów. Sprawdź, jak teraz podejrzeć status paczki
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 16 razy 10

  No fajnie - a może operatotorzy GSM by w końcu ruszyli 4 litery bo to u nich jest problem.

  To oni dostarczają usługę SMS - powinni w końcu ją lepiej zabezpieczyć a nie tak że można się podszywać pod sms z innego numeru telefonu...

 • extrafresh

  Oceniono 14 razy 8

  Jarosław właśnie zamówił karmę dla kota. Zaraz was kurła dojedzie.

 • polsz

  Oceniono 7 razy 7

  aplikacja jest delikatnie powiedziawszy do d.... Pelno w niej błędów i przeinaczeń. Wg sms-a paczka już jest więc ją odebrałem a wg aplikacji była wciąż w drodze

 • hdtvpolska

  Oceniono 9 razy 7

  To jest pikuś w porównaniu z działaniem Operatora Narodowego (PP), który uprawia SMS - AVISO. Pobiera kasę za dostawę do drzwi i karze SMSem ustawić się do długiej kolejki na poczcie 12 km od adresu.

 • justas32

  Oceniono 9 razy 5

  Poczta Polska powinna zostać zlikwidowana i zastąpiona siecią paczkomatów In-Post...

 • gagatka70

  Oceniono 10 razy 4

  Nie rozumiem. Co mnie obchodzą fałszywe powiadomienia? Jak wiem, że niczego nie zamawiałam, to nie idę niczego odbierać. Jak nie kupowałam, to nie płacę. Codziennie dostaję debilne maile na konto przy pewnym portalu, ale jak nie kupowałam telewizora ;), to nie otwieram. Proste.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX