InPost wstrzymuje wysyłkę SMS-ów. Sprawdź, jak teraz podejrzeć status paczki

InPost zmęczony podszywającymi się pod niego oszustami SMS-owymi podjął decyzję, aby zakończyć z powiadomieniami o przesyłkach w wiadomościach. Zachęca do zainstalowania dedykowanej aplikacji w smartfonie, która pozwoli podejrzeć status przesyłki. Co, gdy nie możesz lub nie chcesz tego robić?

Firma InPost poinformowała, że komunikaty o statusie przesyłki - dotyczące usługi kurierskiej, jak i popularnych Paczkomatów - nie będą już przesyłane poprzez SMS-y.

W związku z falą fałszywych SMS wstrzymujemy wysyłanie wiadomości związanych ze statusem przesyłki

- poinformował InPost.

Śledzenie trasy wyczekiwanej paczki ma być możliwe z użyciem aplikacji, ale nie każdy użytkownik musi chcieć sobie ją zainstalować. Co wtedy? Tym użytkownikom pozostaje strona internetowa InPost, która nadal da możliwość sprawdzenia statusu przesyłki. Jest to opcja być może mniej wygodna niż mobilna aplikacja, ale pozostawia klientowi wybór. Jest dostępne na stronie: inpost.pI/sledzenie-przesylek

>>> Aplikacje mobilne, które pomogą ci chronić dane. Zobacz nasz materiał wideo:

Zobacz wideo

Oszustwa "na InPost"

Oszuści wykorzystujący fałszywe powiadomienia SMS podszywali się w ostatnim czasie nie tylko pod InPost, ale też inne firmy kurierskie czy pocztowe. Fala wymuszeń była na tyle duża, że w lipcu eksperci z CERT Polska, firmy specjalizującej się w cyberbezpieczeństwie, ostrzegali przed kolejną kampanią SMS-ową. W tamtym czasie naciągacze podszywali się pod firmy InPost i OLX. Wykorzystując automatyczne grupowanie konwersacji wysyłali fałszywe wiadomości, które wyświetlały się wśród prawdziwych powiadomień, dlatego niektórym trudno było je odróżnić. Po przekierowaniu na fałszywy panel DotPay mogliśmy przelać pieniądze za usługę kurierską lub kupiony przedmiot, które w rzeczywistości były wysyłane do oszustów.

Więcej o: