Primark w Polsce dopiero od 2020. Znany sklep powstanie w Galerii Młociny

Primark w Polsce ruszy dopiero w przyszłym roku. Jak informuje Business Insider Polska, irlandzki sklep odzieżowy ma powstać w Galerii Młociny w Warszawie. Szczegółowe daty otwarcia nie są jeszcze znane.
Zobacz wideo

Otwarcie Primarku to jedno z bardziej wyczekiwanych zdarzeń wśród fanów zakupów oraz wyprzedaży. Znana sieć posiada licznych fanów w Polsce, a o otwarciu sklepu mówiło się od kilku lat. Wreszcie stanie się to faktem.

Primark w Polsce. Kiedy otwarcie?

Jak informuje businessinsider.com.pl, salon ma zostać otwarty w 2020 roku w Warszawie. Firma zarejestrowana w Swarzędzu koło Poznania wynajęła dwupoziomowy lokal o powierzchni 3660 metrów kwadratowych w Galerii Młociny. Przedstawiciele Primarku podgrzewają atmosferę nie podając do informacji dokładnej daty otwarcia placówki. Zdementowali jednak informację o tym, że powstanie ona jeszcze w tym roku.

Sklep już teraz poszukuje ok. 250 osób do pracy, w tym dyrektorów, sprzedawców oraz kierowników poszczególnych działów. 

Firma jest znana z szerokiego asortymentu w atrakcyjnych cenach. W salonach można kupić odzież męską, damską oraz dziecięcą, ale również kosmetyki, biżuterię i akcesoria do domu. O udział w rynku będzie prawdopodobnie konkurować z popularnymi markami odzieżowymi (H&M, Reserved). 

Primark nie tylko w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Gdzie jeszcze działa ta sieć sklepów?

Irlandzka firma odzieżowa istnieje od 1969 roku i obecnie funkcjonuje w 11 europejskich krajach oraz w Stanach Zjednoczonych. Na ten moment sieć posiada około 350 sklepów. Pierwszy raz poza granicami Irlandii oraz Wielkiej Brytanii przedsiębiorstwo pojawiło się w Hiszpanii w 2006 roku.

Primark coraz prężniej działa na rynku Europy Śr-Wsch., gdyż w czerwcu przedsiębiorstwo otworzyło placówkę w słoweńskiej Lublanie. Wejście sklepu na polski rynek to miła odmiana po wycofaniu się kilku zagranicznych marek odzieżowych, takich jak Marks&Spencer, GAP i Aldo.

Przeczytaj także: Primark ma pojawić się w Polsce. To może być mocna konkurencja dla innych sklepów odzieżowych. 

Więcej o: