Prezes NIK Marian Banaś odpowiada na reportaż Superwizjera pt. "Pancerny Marian i pokoje na godziny"

Marian Banaś, szef NIK, wydał oświadczenie związane z reportażem "Superwizjera" TVN pt. "Pancerny Marian i pokoje na godziny". Szef Najwyższej Izby Kontroli zapowiada pozew.

Marian Banaś, powołany niedawno na szefa NIK, wcześniej piastujący fotel ministra finansów, wydał oświadczenie związane z reportażem wyemitowanym w sobotę przez TVN. Banaś stwierdza, że "nie jest właścicielem kamienicy" będącej przedmiotem materiału "Superwizjera".

"Nie zarządzałem pokazanym w materiale hotelem. Byłem właścicielem budynku, który na podstawie umowy zawartej zgodnie z prawem wynająłem innej osobie. Osoba ta prowadziła tam działalność hotelową. Obecnie nie jestem właścicielem tej nieruchomości" - pisze szef NIK.

Marian Banaś reaguje na reportaż TVN. Zapowiada pozew

W komunikacie wystosowanym do mediów czytamy też, że materiał wyemitowany w telewizji Marian Banaś odbiera "jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia".

"W związku z nieprawdziwymi informacjami skieruję sprawę na drogę sądową" - stwierdza urzędnik.

Reportaż TVN pt. "Pancerny Marian i pokoje na godziny".

Oświadczenie Mariana Banasia to reakcja na reportaż pt. "Pancerny Marian i pokoje na godziny".  Bertold Kittel, autor materiału, poruszył w nim m.in. kwestię oświadczeń majątkowych, które złożył Marian Banaś. Dziennikarz TVN "na celownik" wziął m.in. jeden z lokali, który rzekomo miał być w posiadaniu szefa NIK. Mieszczący się w kamienicy pensjonat, prowadzony przez osoby trzecie, ma oferować, zdaniem TVN " "pokoje na godziny".

Emisja materiału TVN spotkała się z reakcją polityków. Grzegorz Schetyna podczas konwencji wyborczej wezwał szefa NIK do złożenia dymisji.

W programie "Kawa na ławę" Mariana Banasia bronili politycy związani z PiS. Andrzej Dera z kancelarii prezydenckiej stwierdził, że "trzeba mieć wiedzę, kiedy była wynajęta nieruchomość, kto prowadził tę działalność i od kiedy jest to wynajmowane na godzinę".

"Pancerny Marian" szefem NIK

Marian Banaś został wybrany szefem Najwyższej Izby Kontroli 30 sierpnia. Niewiele wcześniej, bo zaledwie w czerwcu, został mianowany na stanowisko ministra finansów. Obecnego szefa NIK na stanowisku szefa resortu finansów zastąpił Jerzy Kwieciński.

W mediach Marian Banaś określany jest jako "pancerny Marian" z uwagi na zajmowane przez niego stanowiska związane m.in. ze ściąganiem należności finansowych - obecny szef NIK kierował wcześniej Krajową Administracją Skarbową. Z Izbą również był związany zawodowo wcześniej.

>>> Czy Polacy powinni się jednak przygotować na podwyżki cen prądu?

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (195)
Prezes NIK Marian Banaś odpowiada na reportaż Superwizjera pt. "Pancerny Marian i pokoje na godziny"
Zaloguj się
 • mr.creosote

  Oceniono 58 razy 50

  Pisie trolle już krzyczą przekazem dnia, że to "kapiszon". I faktycznie, politycy PiS są umoczeni w takie afery, że kolejny przestępca w ich szeregach nie robi już na nikim wrażenia.

 • jw0022

  Oceniono 45 razy 39

  W otoczeniu Ziobry(prokuratura, sądy), Kamińskiego(służby), Dudy i Naczelnika Kaczynskiego nic złego mu się stać nie może.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 41 razy 37

  Antoni też zapowiadał pozwy! Salceson też zapowiadał pozwy! Pozostali umoczeni Pisowcy też zapowiadali pozwy!
  Ale jak na razie nie mogą i muszą czekać do wyborów by zniszczyć niezależne sądownictwo, które od "reformy" powoli chyli się ku upadkowi. Dopiero zupełna deforma sądownictwa na wzór pacyfikacji Prokuratury zapewni natychmiastową drogę składania pozwów gdyż wyrok będzie znany w momencie składania pozwu.

 • niktwazny126

  Oceniono 29 razy 25

  Piebiak pozew złożył? A Kuchciński? Jacy sędziowie będą zajmowali się sprawą?

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 28 razy 24

  Reportaż był robiony w sierpniu br. więc prezes NIK, pozbył się tej nieruchomości,ale nie wstawił do oświadczenia majątkowego. Niech nie grozi Sądem reporterowi,bo przegra w Sądzie. Wstydu facet nie ma za grosz, nie mówiąc już o uczciwości . W PiS złapani za rękę na kradzieży,mówią zawsze,że to nie ich ręka. Taka to już skażona oszustwami partia.

 • trumbull

  Oceniono 28 razy 24

  Zabolało trollów. Trzeszczą z bólu. A fakty proste. Szef Nik prowadzi biznesy z gangsterami . Kamiński przewleka sprawdzenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. W kamienicy byłego szefa Kasu nie wystawia się paragonów. Dawaj proces Panie Banaś. Oczyść swoą przeszłość. Nie tak jak Morawiecki chowający majątek u żony. I ca wymyśli Twierdza kłamstwa i obłudy z Nowogrodzkiej? A może jednak są zdjęcia Kuchcińskiegon w burdelu

 • owca888

  Oceniono 24 razy 22

  I na "cudzą" kamienicę i nieistniejącą firmę dostaliście niebotyczny kredyt 2,5 mln, niedostępny dla zwykłego Kowalskiego? Nie wpominając o syneczku, któremu załatwiłeś szefowanie w paru spółkach SP i na koniec w banku? Czy może w tym banku, który udzielił kredytu?
  Co za szambo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX