CBA o badaniu oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. "Postępowanie może trwać do 9 miesięcy"

CBA odniosło się do sprawy badanych oświadczeń Mariana Banasia, szefa NIK. Temistokles Brodowski, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego wyjaśnia, że "postępowanie trwa od 16 kwietnia", a wedle ustawy "może trwać do 9 miesięcy".

W wyniku emisji przez TVN programu pt. "Pancerny Marian i pokoje na godziny", wróciła kwestia oświadczeń majątkowych, które złożył Marian Banaś, obecny szef NIK, do niedawna zasiadający w fotelu ministra finansów. Dziennikarz "Supewizjera" Bertold Kittel w swoim materiale analizował m.in. nieruchomości wpisane do oświadczenia majątkowego przez Banasia.

Warto przypomnieć, że Centralne Ciuro Antykorupcyjne kontroluje oświadczenia majątkowe złożone przez szefa CBA na wniosek samego Mariana Banasia. Początkowo przewidywano, że kontrola zakończy się w wakacje. Ostatecznie jednak postępowanie może trwać do drugiej połowy października.

CBA o badaniu oświadczeń majątkowych Mariana Banasia

Jak pisze w oficjalnym komunikacie Temistokles Brodowski, rzecznik Biura, "CBA realizując swoje ustawowe obowiązki prowadzi od 16 kwietnia br. kontrolę oświadczeń majątkowych Pana Mariana Banasia. Postępowanie obejmuje oświadczenia majątkowe złożone w latach 2015-2019. Planowany termin zakończenia kontroli przypada na drugą połowę października br. Czynności kontrolne poprzedziła przeprowadzona analiza".

Czytaj też: Prezes NIK Marian Banaś odpowiada na reportaż Superwizjera pt. "Pancerny Marian i pokoje na godziny"

"Postępowanie zgodnie z ustawą o CBA może trwać do 9 miesięcy. Jej przedłużenie w tym czasie wynika z potrzeby zgromadzenia niezbędnej dokumentacji. Do chwili zakończenia kontroli CBA, jak w każdym innym przypadku, nie informuje o szczegółach toczącego się postępowania ani też nie przesądza o jego wynikach." - wyjaśnia rzecznik Biura.

>>> Opozycja: "Doprowadzono do skrajnego upartyjnienia służb"

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (57)
CBA o badaniu oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. "Postępowanie może trwać do 9 miesięcy"
Zaloguj się
 • daxx71

  Oceniono 36 razy 34

  Skoro postępowanie się nie skończyło to dlaczego wybrano go na szefa NIK do d.. py takie prawo

 • Oceniono 31 razy 31

  Będzie trwało tyle ile wyjaśnienie wypadku brochy w Oświęcimiu, oświadczenia ulegną samozniszczeniu, osoba której będzie dotyczyło dochodzenie dostanie zaniku pamięci następnie wyjedzie na leczenie czyli jak zwykle zamiatanie sprawy pod dywan

 • yeah_bunny

  Oceniono 26 razy 26

  "może trwać do 9 miesięcy"
  czekali, az Banasiowi urodzi się odpowiednia furtka

 • biesczad1

  Oceniono 17 razy 17

  PiSowskie CBA będzie badało oświadczenie majątkowego PiSowskiego szefa NIK, aż niczego się w nim nie doszuka...

 • silnamor

  Oceniono 19 razy 17

  Mleko wylane, fakty wesołe. Na posterunku Partia i Naród trwają.... Vivat PiS!

 • p.elzbieta.j

  Oceniono 15 razy 15

  Z całym szacunkiem , co robiło CBA przed powołaniem Banasia na stanowisko MF i prezesa NIK.Przecież była interpelacja poselska , na którą nie udzielono odpowiedzi. Czy musi być ponaglenie w postaci kompromitujących materiałów TVN, aby zająć się sprawą. Pan Ziobro rżnie znowu głupa , mówiąc przed kamerami, że problem oświadczenia MB to nowa sprawa,którą zajmujemy się natychmiast po ujawnieniu. Badanie ma się zakończyć po 15. 10 , czyli po wyborach i po tym jak Banaś sfinalizuje sprzedaż kamienicy i będzie można powiedzieć , jest ok. Skoro jest tak dobrze interesami prezesa NIK , to dlaczego w ciągu 1 nocy zamknięto "złoty biznes na godziny"

 • pat1952

  Oceniono 13 razy 13

  9 miesięcy postępowania, śmiechu warte. Oto jak politycy dbają o własne d...y. Zwykłego Kowalskiego załatwią w parę dni. Jakie to koszty.

 • claudiusz

  Oceniono 13 razy 13

  pisowska mafia trzyma sie dobrze...ale zaplaca za to kiedys skurxwiele

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX