Bitcoin staniał o ok. 1000 dolarów w pół godziny. Szok w świecie kryptowalut

Kryptowaluty rządzą się swoimi prawami, ale sytuacja, która wczoraj miała miejsce zadziwiła większość ekspertów. W ciągu 30 minut kurs Bitcoina spadł o 1000 dolarów. Nie wiadomo dlaczego.
Zobacz wideo

Rynek kryptowalut charakteryzuje się dużą nieprzewidywalnością, ale wczorajsza sytuacja zadziwiła wszystkich. Około godz. 18:30 rozpoczął się nagły spadek wartości bitcoina, który w ciągu 30 minut staniał o 1000 dolarów. Na ten moment kryptowaluta warta jest 8,345 dol., ale spadek o 12 proc. w skali doby może zastanawiać.

Bitcoin z nagłym spadkiem. Eksperci nie wiedzą dlaczego 

- Nawet w przypadku bitcoina jest to dość rzadkie wydarzenie – powiedział Qiao Wang, dyrektor ds. Produktu w Messari, firmy zajmującej się badaniem kryptowalut.

Powodem rozstroju mógł być średni debiut na rynku nowej platformy Bakkt, która zajmuje się pomaganiem użytkownikom w kupowaniu, sprzedawaniu kryptowalut. Eksperci biorą również pod uwagę, że spadki były pułapką i pozbyciem się z rynku mniejszych graczy.  

Kurs bitcoina 25.09.2019Kurs bitcoina 25.09.2019 stooq.pl

Słabszy dzień bitcoina wpłynął na cały rynek, gdyż praktycznie wszystkie kryptowaluty zanotowały przecenę o kilkanaście bądź kilkadziesiąt procent. 

Bitcoin istnieje od 2009 roku. Rekord wartości pobił w grudniu 2017 roku, kiedy to kosztował 20 tys. dol. Obecnie jego wartość to ponad 8 tys. dol. W Polsce obrót kryptowalutą nie narusza prawa, natomiast nie posiada ono statusu waluty lub jakiegoś innego instrumentu finansowego. Zgodnie z ustawą, ich sprzedaż podlega rozliczeniu podatku od osób fizycznych. 

Więcej o: