Marek Suski o 500 Plus: Nie ma pomysłu by po wyborach wracać do kryterium dochodowego

Marek Suski zapewnił, że rząd nie planuje wrócić do pomysłu kryterium dochodowego przy przyznawaniu świadczenia 500 Plus. Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów dodał, że rządowa weryfikacja wydatków z programu nie potwierdza zarzutów, że pieniądze te są marnotrawione.
Zobacz wideo

Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości podczas wywiadu w TVP Info odniósł się do zarzutów niektórych polityków opozycji, którzy są zdania, że rząd zmieni zasady przyznawania świadczenia 500 plus i nie będzie ono już dostępne dla wszystkich. Szef gabinetu Mateusza Morawieckiego zapewnił jednak, że kryterium dochodowe do programu 500 plus nie zostanie wprowadzone.

Marek Suski o 500 plus - kryterium dochodowe nie zostanie wprowadzone

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości dodał również, że rządowa weryfikacja 500 plus nie potwierdziła do tej pory przypadków, na podstawie których można byłoby stwierdzić, że pieniądze są wydawane niezgodnie z założeniem. 

To jest program prokreacyjny i społeczny, a nie program socjalny, polegający na wsparciu najbiedniejszych, tylko program dający pieniądze na dzieci - dzieciom. Stąd nie było przyjętego progu dochodowego. Uważamy, że wszystkie dzieci są nasze i wszystkie chcemy wspierać

- powiedział Marek Suski. Polityk dodał, że program 500 plus przyczynił się do likwidacji biedy, ubóstwa czy tak zwanych zeszytów, do których wpisywano zaległe rachunki w sklepach. Suski na koniec jeszcze raz zaznaczył, że rząd nie ma w planach wprowadzenia kryterium dochodowego do świadczenia. - Nie ma czegoś takiego, jak ukryte plany Rabieja - stwierdził.

Więcej o: