Kursy walut 04.10 o godz. 7. Główne waluty mocno straciły na wartości [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 4 października na godzinę 7. 1 euro kosztuje 4,33 zł, natomiast dolar 3,95 zł. Za franka zapłacimy 3,95 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,87 zł.
Zobacz wideo

W czwartek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje nt. średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego dnia kursy wszystkich głównych walut zaliczyły spore spadki. Dolar oraz frank szwajcarski straciły ok. 5 gr na wartości, lądując na poziomie 3,96-3,97 zł. Mniejsze, bo 3-groszowe spadki zanotowały za to euro oraz funt. W dzisiejszym dniu kursy głównych walut dalej maleją. Wpływ na to może mieć wyrok TSUE ws. frankowiczów. 

Średnie kursy walut NBP - czwartek 03.10.2019r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 4 października 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co dziś wydarzy się istotnego dla kursów walut?

Na kurs amerykańskiego dolara wpłynąć może publikacja danych nt. zmian zatrudnienia w sektorach pozarolniczych, ale także przemówienie prezesa FED Jerome'a Powella. CFTC opublikuje dziś także pozycje spekulacyjne ropy naftowej, wielu surowców naturalnych oraz zboża. Europejskie waluty czeka za to spokojny dzień. 

Czytaj także: Banki i waluty reagują na orzeczenie TSUE. Istny rollercoaster. Niektóre banki traciły 10 proc.

Więcej o: