Kursy walut 07.10 o godz. 7. Główne waluty wciąż tanieją [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 7 października na godzinę 7:00. 1 euro kosztuje 4,31 zł, a natomiast dolar 3,91 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,95, natomiast za funta 4,84 zł.
Zobacz wideo

W piątek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Względem poprzedniego dnia kursy wszystkich głównych walut zaliczyły spadki. Euro oraz dolar straciły ok. 2 gr na wartości, natomiast frank i funt staniały o grosz. Po weekendzie dalej zauważalna jest tendencja spadkowa w wartości głównych walut, złoty jest najmocniejszy prawie od miesiąca. 

Średnie kursy walut NBP - piątek 04.10.2019r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 4 października 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co dziś może wpłynąć na kursy walut? 

Poniedziałek 7 października powinien być wyjątkowo spokojny na rynku walutowym. Na wartość dolara wpływ mogą mieć przemówienie prezesa FED Jerome'a Powella, w którym określi kierunek polityki monetarnej Stanów Zjednoczonych. W przypadku funta brytyjskiego istotne okazać się mogą publikacje indeksy cen domów oraz wskaźnik cen nieruchomości Halifax za wrzesień.

Czytaj także: Wyrok TSUE ws. frankowiczów a kursy walut. Jak zareagował złoty? Co z kursem franka?