Wiceminister cyfryzacji o protestujących przeciwko 5G: "Chcą wycinać maszty, a wszystko transmitują"

Już wkrótce technologia 5G ma stać się powszechnie obowiązującym standardem. Również w Polsce. Sceptycy obawiają się jednak o zdrowie, twierdząc, że nowy standard jest znacznie bardziej szkodliwy od dotychczasowego. Wątpliwości na ten temat rozwiał gość programu "Studio Biznes" - Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.

Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji, goszcząc w programie "Studio Biznes", emitowanym przez Gazeta.pl, wyjaśniała, czy technologia 5G niesie ze sobą zagrożenie dla zdrowia. Sceptycy twierdzą bowiem, że następca standardu 4G jest szkodliwy.

Wiceminister odniosła się też do tego kto może dostarczyć Polsce infrastrukturę niezbędną do działania 5G, ile na rewolucji w komunikacji może zarobić państwo, i jak długo będziemy musieli czekać na znacznie szybsze pobieranie.

Czytaj też: Kraków. Ruszyli na maszt telekomunikacyjny ze szlifierką kątową. Musiała interweniować policja

Już dziś zapraszamy na kolejny odcinek programu "Studio Biznes". Emisja w środę o godz. 12.00 na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (52)
Wiceminister cyfryzacji o protestujących przeciwko 5G: "Chcą wycinać maszty, a wszystko transmitują"
Zaloguj się
 • felicjan.dulski

  Oceniono 6 razy 6

  Zaletą tego, że 5G chodzi szybciej jest nie tylko to, że ktoś konkretny będzie mógł szybciej ładować dane, ale to że więcej użytkowników będzie miało zadowalający transfer bez przestojów.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 16 razy 6

  Jak komuchy z PiS wygrają to i tak zabronią internetu :-)

 • wolak007

  Oceniono 7 razy 5

  Nie wiem co gorsze, umrzeć przez 5G czy przez brak dostępu do lekarza specjalisty?...

 • byann

  Oceniono 11 razy 5

  Ja bym z tą Pania podyskutował o punkcie G a nie 5G.

 • von_rosen

  Oceniono 4 razy 4

  Sprawdźcie sobie co to jest neoluddyzm. Banda imbecyli sterowana internetowymi memami niszczy maszty 5G tak, jak mechaniczne krosna niszczone były przez robotników obawiających się utraty pracy na rzecz maszyn na początku XIX wieku. Stupidity... Stupidity neper changes...

 • Wizard Marco

  Oceniono 5 razy 3

  Fajna dupeczka z tej wiceminister. A tak do rzeczy - absolutnie nie wierzę żadnemu politykowi, że coś jest nieszkodliwe, że będzie dobrze i tak dalej. A już na pewno nie wierzę politykowi PiS. Oni za cokolwiek się wezmą to albo niechcący to spieprzą, albo umyślnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX